Objevte Chorvatsko

Objevte regiony v Chorvatsku

Istrie

28 destinations

Romantická perla chorvatského Jadranu, oblast Istrie. Až dorazíte na poloostrov Istrie ve tvaru srdce, naplánujte si cestu do nádherného historického městečka Pula. Uprostřed přístavního města navštívíte římský amfiteátr, vyhledávaný pro svou unikátní akustiku organizátory koncertů světoznámých umělců. Neméně významné architektonické památky uvidíte na Istrii v městečku Poreč s Eufráziovou bazilikou z 6.století, která patří na seznam památek UNESCO. Pohled na ni si vychutnejte třeba u sklenice skvělého vína nebo oblíbené pálenky rakije. Druhý den vyrazte na Istrii na pláž lenošit na písku nebo oblázcích a zaplavat si v průzračném Jaderském moři. Svět pod jeho hladinou sem často jezdí obdivovat čeští potápěči. Potopené lodě se nejen na Istrii staly domovem mořských želv, pestrobarevných ryb a korálů. Istrie není jen rájem různorodých sportů, ale také mekkou gurmánů a sommelierů. Na Istrii ochutnáte divoký chřest s výbornými plody moře, a také vzácné lanýže. Skvostné místní víno zařadilo Istrii mezi 10 nejlepších vinařských destinací Evropy. Návštěva restaurace se tak promění ve velký zážitek nejen pro zamilované páry. Na romantické vlně pokračujte na Istrii do vnitrozemí. Motovun, malebné městečko na kopci, které má takové kouzlo, že si jej Chorvati tisknou i na bankovky (“desetikuny”). Cestujete-li s dětmi, odměňte je návštěvou rozsáhlého aquaparku Istralandia. Tobogány a další vodní atrakce zaručeně pobaví nejen je, ale i dospělé. Nedaleko města Žminj najdete unikátní jeskyni Feštini zdobenou barevnými krápníky rozmanitých tvarů. Královnou celé oblasti je však jeskyně Baredine, v níž sestoupíte 60 m pod zem a uvidíte domov macaráta jeskynního, slepého obojživelného endemita.

Severní Dalmácie

20 destinations

Oblast Severní Dalmácie v Chorvatsku vyniká nádhernou přírodou. Bývalá rybářská městečka a vesnice vás dostanou svoji podmanivou atmosférou. V této části Dalmácie se nachází jedno z historických chorvatských měst Zadar. Kromě spousty historických památek, mezi nimi například kostel sv. Donáte z 9. století, najdete v Zadaru i unikátní mořské varhany, které vydávají tóny podle toho, jak na ně dopadají mořské vlny. Při západu slunce varhany doplňuje i vizuální zážitek - instalace Pozdrav slunci. Úchvatnou barevnou podívanou si rozhodně nesmíte nechat ujít. Zasloužené lenošení si užijete na krásných plážích. Modrou vlajkou EU oceněná písečná pláž Zaton patří k nejoblíbenějším v oblasti. Zatonskou pláž následují pláže jachtařského městečka Biograd na Moru s velmi širokou nabídkou atrakcí pro děti i dospělé. Až načerpáte dostatek sluneční energie, naplánujte si výlet do jednoho z nedalekých národních parků. Drsné scenérie skal a kaňonů nabízí přírodní park Paklenica nejen horolezcům. Ten, koho spíše láká koupání u vodopádů divoké řeky, si nesmí nechat ujít Národní přírodní park Krka. Cíl mladých, stále živý ostrov Pag. Stovky mladých lidí každoročně míří do Chorvatska na poměrně malý ostrov Pag. Poznáte ho bezpečně už z lodi hlavně díky hlasité hudbě, která se nese celým okolím ve dne, v noci. Legendární pláž Zrće představuje centrum zábavy s množstvím vyhlášených nočních klubů. Několikrát za sezónu se zde pořádají věhlasné hudební festivaly.

Střední Dalmácie

30 destinations

Turisticky velmi oblíbená oblast Střední Dalmácie v Chorvatsku se pyšní nejen členitým pobřežím a krásnou přírodou, ale především mezi Čechy známou Makarskou riviérou se svými známými letovisky jako Omiš, Makarska, Brela, Baška Voda, Podgora, Tučepi, Živogošće, Drvenik nebo Gradac. Kromě dalmátské pevniny náleží k oblasti Střední Dalmácie také ostrovy Vis, Šolta, Šćedro, Brač a Hvar Ostrovy Brač a Hvar patří k nejnavštěvovanějším v Chorvatsku. Na Brači stojí za to ubytovat se v letovisku Bol, protože se tu můžete opalovat a koupat na jedné z nejkrásnějších pláží Chorvatska Zlatni rat. Stejnojmenné hlavní město ostrova Hvar má historický ráz a prohlédnete si tu spoustu památek, jakými jsou třeba pevnost Fortica nebo středověký kostel sv. Štěpána. Příjemnou dovolenou na Hvaru strávíte taky v letoviscích Stari Grad, Zavala a Ivan Dolac. Pevninu oblasti Střední Dalmácie, tzv. Makarskou riviéru, si Češi oblíbili už dávno. Chorvatsko a Makarská, to jsou dva pojmy, které zná snad každý Čech. Nádherné pláže, mnoho možností ubytování a spousta vyžití pro děti i dospělé. A všudypřítomné pohoří Biokovo. Není to krása koupat se v moři a přitom se dívat na majestátní skalní masivy? Kromě Gradacu, Drveniku a Makarské se jezdí dovolenkovat také do letoviska Tučepi, nebo do městečka Omiš, které se může pochlubit dávnou pirátskou minulostí. Okolí Makarské riviéry nabízí spoustu zajímavých atrakcí jako rozsáhlou lanovou dráhu, nebo možnost sjet si na kánoi či raftu divokou řeku Cetinu. V Trogiru na vás dýchne kousek historie a na tváři ucítíte svěží mořský větřík, který vane od jedné ze zdejších marin. Tady si jachtaři přijdou na své. Z Trogiru se navíc po unikátním padacím mostě dostanete na sousední ostrůvek Čiovo. Split, tepající srdce chorvatské Střední Dalmácie Ve Splitu je mezinárodní letiště, takže pokud přicestujete do Chorvatska letecky, pravděpodobně přistanete ve Splitu. Nezapomeňte se projít po známé pobřežní promenádě Riva. Splitské pobřeží tady připomíná podivuhodné stavební panoptikum. Ústí zde jižní průčelí Diokleciánova paláce a také vchod do podzemních palácových sklepení. Stojí tu taky františkánský klášter s kostelem sv. Františka. Právě tady v létě probíhá populární splitský karneval. Léto ve Splitu, to jsou zážitky, za kterými do Chorvatska každoročně jezdí mnoho turistů.

Jižní Dalmácie

29 destinations

Podle mnohých nejkrásnější část Chorvatska, oblast Jižní Dalmácie, zaujme svou rozmanitostí. Centrem Jižní Dalmácie je živé město Dubrovník, historický skvost a významná součást světového dědictví UNESCO. Užijte si procházku hradbami Dubrovníku až k pevnosti Lovrijenac na mohutné skále a pozorujte klidné zátoky moře. Místem odpočinku a čerpání nové energie se stanou zdejší písečné nebo oblázkové pláže doplněné plážovými bary, atrakcemi, lehátky a slunečníky. Na oběd zaskočte do místní restaurace. Mezi lokální speciality Jižní Dalmácie patří plody moře, oblíbené ústřice a slávky, prvotřídní pršut nebo aromatický ovčí sýr paški. Jižní Dalmácie si získá i milovníky přírody, kterou můžeme obdivovat při pěší procházce či ze sedla půjčeného kola nebo koně. Nasměrujte vaši cestu k deltě řeky Neretvy, její křivolaké zákruty a odbočky nabízejí ticho a klid. Druhý největší chorvatský poloostrov Pelješac tvoří vápencové hřebeny. Na nejvyšší vrchol Sveti Ilija vede značená stezka. Omámeni překrásným výhledem navštivte místní vinohrady - kolébku vynikajícího červeného vína dingač. Skvělou volbou je návštěva turisty oblíbeného města Ston, chráněného nejdelšími evropskými hradbami připodobňovanými k Velké čínské zdi.

Chorvatské ostrovy

131 destinations

Máte na výběr z ostrovů ležících spíše severněji v Chorvatsku (například ostrovy Krk, Pag, Rab, Murter a další) nebo spíše jižněji v Chorvatsku (například ostrovy Hvar, Brač, Korčula, Lopud a další). Jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších chorvatských ostrovů je ostrov Korčula. Příjemnou cestou lodí se dostanete na vedlejší ostrov Hvar, ráj milovníků pohody, klidu a teplých slunečních paprsků. Bohatou historii můžete obdivovat třeba na ostrově Lošinj, kterému se přezdívá ostrov delfínů. Krásné písečné pláže si užijete na ostrově Rab anebo objevujte téměř neznámý ostrov Krapanj, který je se svou rozlohou 0,36 km2 nejmenším a se svou výškou pouhých 7 metrů zároveň i nejnižším obydleným ostrovem na chorvatském Jadranu. Jadranem za krásami Středomoří Skvělý nápad je určitě cestování po chorvatských ostrovech. Vyražte na severní ostrovy Krk, Pag či Rab nabažit se středomořské atmosféry a pak se vydejte na jih poznat ostrovy Hvar, Brač a Korčula. Načerpejte energii při toulkách různými městy na různých ostrovech a poznejte odlišná prostředí i zvyklosti. Romantické večery na některém z chorvatských ostrovů vhodně doplní všudypřítomné výborné víno, lahodné jídlo a jedinečný místní kolorit.

Kvarner

13 destinations

Kvarnerský záliv najdeme v severozápadní části Chorvatska. Oblast Kvarner se v Chorvatsku rozprostírá na jaderském pobřeží mezi Istrií, se kterou sousedí na severu a Dalmácií, se kterou sousedí na jihu. Ke Kvarneru náleží mnoho ostrovů, známé ostrovy Krk, Rab, Cres, Lošinj nebo Pag. Kvarnerské pevnině vévodí oblíbené letovisko Crikvenica zasazené do bohaté zeleně. Crikvenica má mnohaletou tradici v rybaření. Okolí Crikvenice nabízí pestrou směsici volnočasových a sportovních aktivit, vodní aktivity si nejlépe užijete na oblíbené městské pláži Gradska plaža. Pláž Kačjak u nedalekého městečka Dramalj leží v blízkosti starobylých kamenných domečků, najdete tu hřiště na badminton, tenis nebo minigolf. Češi se s láskou už dlouhá léta vracejí do městečka Baška na ostrově Krk. Na počátku 20. století tu totiž pomáhali budovat turistické centrum, dodnes v Bašce na Krku existuje Klub českých turistů. Pláž v Bašce Vela Plaža poskytuje skvělé zázemí pro plážové radovánky a je oceněná Modrou vlajkou EU. Na bezmála dvou kilometrech se tu střídá písek s drobnými oblázky. Pláž je vhodná i pro děti, protože má pozvolný vstup do moře. Děti se tu vyřádí na tobogánech. Téměř ve špici Kvarnerského zálivu se nachází lázeňské město Opatija, které patří k nejslavnějším a nejluxusnějším v Chorvatsku. Do Opatije a zdejších vyhlášených lázní se sjíždí chorvatská smetánka. Podél pobřeží vede romantické lungomare, promenáda bohatě osázená květinami. Poblíž se můžete taky trochu bát, cesta totiž prochází kolem Ďáblovy jeskyně, ze které během větrných dnů vychází děsivé zvuky. Významný přístav Kvarneru je město Rijeka. Nenápadná obec Grobnik, vzdálená asi 5 km od Rijeky, přitahuje už řadu let fanoušky motorových závodů. Mají tu totiž jeden z nejlepších autodromů v Chorvatsku. V létě se tu závodí skoro každý víkend. Na své si přijdou také příznivci létání a adrenalinových sportů, kteří míří na zdejší sportovní letiště.

Instagram

Nejoblíbenější lokality

Najděte si své oblíbené místo a zjistěte si o něm informace

Nové články magazínu

Aktuality z Chorvatska, aneb co se děje v nejoblíbenější dovolenkové destinaci Čechů

  Sorry, no posts matched your criteria.

Slide a

See how I helped real readers plan, save and go on the trip of a lifetime. And get actionable steps you can use to travel anywhere — no matter your income or where you're from!

  BEST MONEY - SAVING TRAVEL TIPS! a a

  DESTINATIONS

  We are the Backpack Traveler, your favorite travel assistants!

  HI!I’M MELISSA:)
  LET’S GO TRAVEL

  Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio.

  Sed non mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra.

  Melissa Johanson

  Slide o o o