>  Chorvatské ostrovy

Chorvatské ostrovy

Máte na výběr z ostrovů ležících spíše severněji v Chorvatsku (například ostrovy Krk, Pag, Rab, Murter a další) nebo spíše jižněji v Chorvatsku (například ostrovy Hvar, Brač, Korčula, Lopud a další).

Jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších chorvatských ostrovů je ostrov Korčula. Příjemnou cestou lodí se dostanete na vedlejší ostrov Hvar, ráj milovníků pohody, klidu a teplých slunečních paprsků. Bohatou historii můžete obdivovat třeba na ostrově Lošinj, kterému se přezdívá ostrov delfínů. Krásné písečné pláže si užijete na ostrově Rab anebo objevujte téměř neznámý ostrov Krapanj, který je se svou rozlohou 0,36 km2 nejmenším a se svou výškou pouhých 7 metrů zároveň i nejnižším obydleným ostrovem na chorvatském Jadranu.

Jadranem za krásami Středomoří
Skvělý nápad je určitě cestování po chorvatských ostrovech. Vyražte na severní ostrovy Krk, Pag či Rab nabažit se středomořské atmosféry a pak se vydejte na jih poznat ostrovy Hvar, Brač a Korčula. Načerpejte energii při toulkách různými městy na různých ostrovech a poznejte odlišná prostředí i zvyklosti. Romantické večery na některém z chorvatských ostrovů vhodně doplní všudypřítomné výborné víno, lahodné jídlo a jedinečný místní kolorit.