>  Jižní Dalmácie

Jižní Dalmácie

Podle mnohých nejkrásnější část Chorvatska, oblast Jižní Dalmácie, zaujme svou rozmanitostí. Centrem Jižní Dalmácie je živé město Dubrovník, historický skvost a významná součást světového dědictví UNESCO.

Užijte si procházku hradbami Dubrovníku až k pevnosti Lovrijenac na mohutné skále a pozorujte klidné zátoky moře. Místem odpočinku a čerpání nové energie se stanou zdejší písečné nebo oblázkové pláže doplněné plážovými bary, atrakcemi, lehátky a slunečníky. Na oběd zaskočte do místní restaurace. Mezi lokální speciality Jižní Dalmácie patří plody moře, oblíbené ústřice a slávky, prvotřídní pršut nebo aromatický ovčí sýr paški. Jižní Dalmácie si získá i milovníky přírody, kterou můžeme obdivovat při pěší procházce či ze sedla půjčeného kola nebo koně. Nasměrujte vaši cestu k deltě řeky Neretvy, její křivolaké zákruty a odbočky nabízejí ticho a klid.

Druhý největší chorvatský poloostrov Pelješac tvoří vápencové hřebeny. Na nejvyšší vrchol Sveti Ilija vede značená stezka. Omámeni překrásným výhledem navštivte místní vinohrady – kolébku vynikajícího červeného vína dingač. Skvělou volbou je návštěva turisty oblíbeného města Ston, chráněného nejdelšími evropskými hradbami připodobňovanými k Velké čínské zdi.