Umag

Umag je velké letovisko na severozápadním pobřeží Istrie, které má velmi rozmanitou nabídku ubytování, zábavy a sportu. Bývá nazýváno "městem tenisu" - podle turnaje ATP Croatia Open a 80 tenisových kurtů, které tu jsou k dispozici.

Chorvatsko... Místa... Umag
aktualizace: 20.04.2022

Plánek aglomerace:

Savudrija (168kB)    Umag (202kB)    Lovrečica (155kB)    centrum (208kB)

 • Umag je staré město s přístavem a významné přímořské lázeňské středisko v nejsevernější části západoistrijského přímoří, 7 km jižně od Savudrije.
 • Představuje první město při příjezdu do Chorvatska od severu - od slovinského hraničního přechodu Sečovlje/Plovanija, vzdáleného jen 10 km. Proto bývá nazýván "brána do Istrie".
 • Oblíbené rušné letovisko Umag lze charakterizovat jako příjemnou kombinaci dávné historie a moderní současnosti, protože tu návštěvník najde jak historické památky minulosti pocházející až z antiky, tak i velmi kvalitní ubytovací kapacity, rozmanité služby a skvěle vybavené pláže.
 • V Umagu i s okolními obcemi žije 13 467 obyvatel, v samotném městě 7 281 obyvatel, kteří se věnují zemědělství a poskytování služeb v cestovním ruchu.
 • Město má velmi úrodné okolí. Příznivé podnebí přeje pěstování vinné révy a oliv. Istrijská vína stále častěji vítězí v mezinárodních soutěžích a také istrijské oleje obstojí svoji kvalitou v tvrdé konkurenci. Další tradiční komoditou jsou rajčata (závod na zpracování rajčat).
 • Díky okolním mělčinám má dobré podmínky pro rybolov, které se zpracovávají ve zdejších závodech.
 • Nevelké staré jádro leží na poloostrůvku mezi dvěma mělkými zálivy, v severním se nachází přístav, na jehož konci je jachtařská marina (ACI Marina Umag).
Umag
Umag, aglomerace Umagu, v pozadí Savudrija

 • Nová část Umagu se rozrostla na přilehlé pevnině oběma směry, částečně i do vnitrozemí.
 • Turistická aglomerace Umag zahrnuje letoviska: Punta, Stella Maris, Katoro a Polynesia, spadá sem i Savudrija a Kanegra. Všechna letoviska jsou obklopena zelení a velmi pěkně parkově upravena. Nabízejí bohaté možnosti sportování a zábavy (především Punta a Stella Maris).
 • Umag má pověst "města tenisu" - v Umagu a blízkém okolí se nachází na 80 tenisových kurtů v čele se stadionem Stella Maris "Gorana Ivaniševiće", kde se každoročně koná mezinárodní tenisový turnaj ATP Croatia Open, největší sportovní akce v Istrii.

Ubytování

 • Umag disponuje bohatou a velmi kvalitní nabídkou ubytování: v luxusních i na rodiny s dětmi orientovaných hotelech, hotelových apartmánech a ekologicky zaměřených kempech. Na výběr je také soukromí přímo v Umagu nebo v jeho blízkém okolí - jednotlivých střediscích turistické aglomerace. Další možnosti nabízí Savudrija (7 km severně) a Kanegra (9 km severovýchodně).
 • Kempy v Umagu a okolí mají dohromady kapacitu téměř 11 000 osob. Největší a nejlépe vybavený (i v rámci celého Chorvatska) je čtyřhvězdičkový Park Umag s kapacitou přes 8 000 osob a rozlohou 102 hektarů, který se dříve jmenoval Ladin Gaj a byl vyhrazen naturistům, nyní slouží široké veřejnosti (viz aktualita: Nejlepší kempy na Jadranu). Nachází se při pobřeží 8 km jižně od Umagu. Další kemp tímto směrem je Finida (5 km jižně). Čtyřhvězdičkový kemp Stella Maris je součástí stejnojmenného komplexu severně od centra města.

Prohlédněte si aktuální nabídku dovolené v Umagu.

Hotely:
Garden Istra Plava Laguna
Residence Garden Istra Ploava Laguna
Umag Plava Laguna
Garden Suites Umag Plava Laguna
Aurora Plava Laguna
Sipar Plava Laguna
Coral Plava Laguna
Guest House Adriatic

Aktuální nabídka hotelů v Umagu.

Apartmány:

Polynesia Plava Laguna
Stella Plava Laguna
Katoro Plava Laguna
Amfora Plava Laguna
Istrian Villas Plava Laguna

Aktuální nabídka apartmánů v Umagu.

Kempy:
Stella Maris
Finida
Park Umag
(býv. Ladin Gaj)

Aktuální nabídka ubytování v kempech v Umagu.


Související články

Festivalová sezóna začíná: již příští týden "Sea Star Festival" v Umagu
Istrijský "Sea Star Festival" se umístil mezi nejlepšími festivaly v Evropě
Umag slaví kulaté výročí svého cestovního ruchu
Po stopách dinosaurů od Savudrije do Novigradu
Blíží se tenisový turnaj "ATP Croatia Open Umag"
V Umagu vzniká "Archeologický park Sepomaia"
Nejlepší kempy na Jadranu
Mimořádný archeologický objev u břehů Istrie

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook