Nejlepší kempy na Jadranu

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Nejlepší kempy na…
Publikováno: 27.04.2010

Sdružení chorvatských kempů (Kamping udruženje Hrvatske) vypracovalo za patnáct let své existence spolehlivá kriteria pro co nejobjektivnější stanovení kvality kempů v Chorvatsku. Na jejich základě pak kempy hodnotí a vyhlašuje ty nejlepší - "Croatia´s Best Campsites". Loni k této příležitosti vydalo ve spolupráci s Chorvatských turistickým sdružením reprezentativní publikaci, kde jsou uvedeny podrobnosti k jednotlivým kempům, mj. i známka, kterou obdržely při hodnocení úrovně poskytovaných služeb a vybavení kempu, jeho sanitárních zařízení, pohostinských a nákupních možností, nabídky sportovního vyžití a zábavy.

Zaton
Letovisko Zaton

Istrie:

Kvarner:

  • Kovačine, Cres na ostrově Cresu
  • Politin (naturistický), Krk na ostrově Krku
  • Ježevac, Krk na ostrově Krku
  • Pila, Punat na ostrově Krku
  • Konobe (naturistický), Punat na ostrově Krku
  • Poljana, Mali Lošinj na ostrově Lošinj
  • Straško, Novalja na ostrově Pagu

Dalmácie:

Dva z těchto vybraných kempů dosáhly na nejvyšší příčku v hodnocení renomovaného německého autoklubu ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club), který pro své členy každoročně vydává průvodce "ADAC Camping-Caravaning-Führer", letos jubilejní 60. číslo. Tento obsáhlý průvodce obsahuje podrobné informace o 5400 kempech ve 34 zemích světa a Chorvatsko je v něm zastoupeno 103 kempy. Kempy Park Umag a Zaton získaly nejvyšší ocenění "Superplatz", jímž se může pochlubit pouze 80 kempů v celé Evropě. Tyto kempy s "červenou tabulkou" nabízejí nadprůměrné služby ve všech sledovaných kritériích. Kemp Park Umag se mezi elitní evropské kempy zařadil již v loňském roce, kemp Zaton již počtvrté za sebou.

Nižším stupněm, tzv. "žlutou tabulkou", která znamená výborné výsledky a významné zlepšení, byly v průvodci ADAC ohodnoceny tyto chorvatské kempy: Kanegra (Kanegra), Stella Maris, Park Umag a Finida (Umag), Solaris a Lanterna (Poreč - Tar/Lanterna), Poljana (Mali Lošinj), Zaton (Zaton), Vira (Hvar) a Nevio (Orebić).

Zdroj informací:

  • Sdružení chorvatských kempů (Kamping udruženje Hrvatske) - www.camping.hr
  • Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica) - www.chorvatsko.hr

Mohlo by vás zajímat