Cres

Starobylé městečko a jediné větší letovisko na ostrově Cres obepínají původní městské hradby. Řada památek, úzké uličky, průchody i příjemné kavárny dávají duši historickému centru u přístavu. Bezva koupání, skvělé jídlo a klid.

Chorvatsko... Místa... Cres
  • Městečko a bezpečný přístav Cres leží na západním pobřeží ostrova Cres, ve stejnojmenném, hlubokém zálivu, který chrání okolní kopce. V okolí Cresu je vůbec nejúrodnější půda na ostrově, daří se tu vinné révě, olivovníkům i ovoci a zelenině. Město zásobuje vodou blízké Vranské jezero.
  • Funguje jako správní středisko a žije v něm téměř 3000 obyvatel, kteří se živí hlavně zemědělstvím, rybolovem a stavbou lodí.
  • Nachází se 26 km od trajektového přístavu v Porozině (trajekt z pevniny - z Brestove), 4 km od trajektového přístavu v Meragu (trajekt z ostrova Krku - z Valbisek).
  • V posledních desetiletích se Cres proměnil ve velmi oblíbené letovisko a dělí se na starou (uvnitř hradeb) a novou část (mimo hradby).
  • Plánek: ostrov Cres (20 kB)

Ubytování

  • Hotelový komplex Kimen se rozkládá na mořském břehu, uprostřed zeleně, od historického centra městečka ho dělí asi 10 minut pěší chůze (na západ).
  • Kemp Kovačine je částečně naturistický.

Hotely:
Kimen

Kempy:
Kovačine

Související články

Cres, ostrov neporušené divoké přírody
Hudební večery v pohádkové vesnici Lubenice
Velké investice do jachtařské infrastruktury na ostrově Cresu

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook