Velké investice do jachtařské infrastruktury na ostrově Cresu

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Velké investice do…
Publikováno: 18.12.2013
Cres
Cres

Společnost "Sigurna uvala", jejímž většinovým vlastníkem je koncern Julius Meinl, získala koncesi na výstavbu nového přístaviště v západní části zátoky města Cresu na stejnojmenném ostrově a jeho provozování na 29 let. Zavázala se investovat 50 milionů eur a přístaviště otevřít do začátku turistické sezóny 2015.

Projekt zahrnuje výstavbu 200 metrů dlouhého vlnolamu a 120 metrů dlouhého mola, čímž se získá 200 nových stání pro jachtaře a dalších 80 stání pro místní obyvatelstvo. Západní nábřeží zvané Lungomare Sv. Mikule se v těchto místech rozšíří o 5 až 10 metrů. U mariny, v blízkosti Villy Rivijera, bude postaven třípatrový objekt, který bude sloužit jak přístavní správě, tak i jachtařům. Je projektován jako loď se třemi palubami, přičemž na prvním podlaží má být recepce a sídla agentur, na druhém ubytovací jednotky a kancelář přístavní správy, v horní části pak vyhlídková terasa.

Creská marina však není jedinou investicí společnosti Sigurna uvala na ostrově Cresu. Současně začínají práce i v Martinšćici, což je menší letovisko na západním pobřeží ostrova Cresu, kde také získala dlouholetou koncesi. I v Martinšćici půjde o rozšíření současného mola o 30 metrů a zřízení dalších 210 stání, z toho bude 120 pro jachtaře a 90 stání pro komunální potřebu.

Cres
Cres, přístav

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat