Bakar

Bakar u Rijeky se navštěvuje jako výletní cíl. Malebně rozloženému starobylému městečku v závěru hlubokého zálivu dominuje středověký hrad. Je také proslulý barvitými slavnostmi.

Chorvatsko... Místa... Bakar

Malé město (2 000 obyv.), přístav a výletní cíl, 15 km jihovýchodně od Rijeky, v závěru dosti hlubokého Bakarského zálivu (Bakarski zaljev), nákladní přístav Rijeky pro sypké zboží. Donedávna přístav tankerů a koksárna - byl přestěhován, závod rozmontován a odvezen. Bakar, jehož životní prostředí bylo mnoha desetiletími devastace ekologicky nepříznivými aktivitami velmi narušeno, se jen pomalu zbavuje nejtíživějšího dědictví.

Bakar
Bakar

Scenérie tohoto starobylého městečka v závěru hlubokého zálivu je sice velmi malebná, avšak vzhledem k výše uvedeného se navštěvuje jen pro krátkodobé zastávky a prohlídky. Postupně se však revitalizuje, mimo jiné byl odstraněn 250 metrů vysoký komín někdejší koksárny na břehu Bakarského zálivu. Nyní probíhá komplexní rekonstrukce hradu (viz aktualita: Rekonstrukce hradu v Bakaru na severním Jadranu ).

Z Bakaru pochází nejlepší chorvatské šumivé víno Bakarska vodica. Odtud se po celém severním přímoří rozšířily chutné bakarské preclíky (bakarske baškote).

Ubytování

Hotely:
Jadran

Zajímavé odkazy

Rekonstrukce hradu v Bakaru na severním Jadranu

Vaše hodnocení místa

121 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook