Primošten

Historické městečko, plné kouzelných křivolakých uliček a tradičních venkovských staveb, si vás získá nejen upravenými plážemi a moderní nabídkou ubytování i služeb, ale také mnoha možnostmi sportovních aktivit a zábavy.

Chorvatsko... Místa... Primošten
aktualizace: 26.05.2022

 • Malebná zemědělská obec a oblíbené letovisko leží v nejjižnější části severní Dalmácie, 28 km jižně od Šibeniku a 60 km severozápadně od Splitu.
 • Žije zde 1 631 obyvatel, kteří se zabývají pěstováním vinné révy, olivovníků a rybolovem. Většina se však věnuje práci ve službách souvisejících s turistickým ruchem.
 • Rozkládá se na dvou poloostrůvcích mezi zátokami Luka Primošten a Raduča. Na prvním se terasovitě rozkládá původní stará vesnice Primošten s úzkými uličkami, schodišti a kostelem v nejvyšším bodě.
 • Sousední poloostrůvek Raduča, zaujímají výhradně zařízení cestovního ruchu - ubytovací, stravovací, zábavní, krásný krytý bazén, hřiště a jiná sportovní zařízení. Dnes je to hotel Zora rozložený v devíti objektech.
 • Před Primoštenskou zátokou (Primoštenka luka) je v moři rozeseto několik ostrovů a skalních výběžků, ze kterých největší je ostrov Maslinovik.
 • Jižně od Primoštenu se nachází nově postavený památník Panny Marie Loretánské, který je největší na světě. Monumentální socha s podstavcem o celkové výšce 17 metrů a hmotnosti 45 tun stojí na kopci Gaj nad Primoštenem (173 m n. m.), otočena obličejem k Primoštenu. Více informací v článku: Primošten má největší památník Panny Marie Loretánské na světě).
 • Primošten proslul svými neobvyklými vinicemi odrůdy babić. Fotografie vinic obletěly svět a nyní se aktuálně ucházejí o zápis na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Více informací v článku: Primoštenské vinohrady - podaří se Chorvatsku získat další zápis do seznamu UNESCO?).
 • Letovisko je velmi atraktivní svoji polohou na dvou poloostrovech a plážemi, které je obklopují. Oba můžete obejít po promenádě Lungomare a užít si nádherných výhledů. Místní říkají, že ten nejkrásnější je z Jadranské magistrály. Možná je však pohled z letadla ještě o krásnější.
Primošten
Primošten, hotelový poloostrov Raduča

Ubytování

 • Největším hotelovým zařízením v Primoštenu je hotel Zora, který se nachází na zalesněném poloostrově Raduća, kde se rozkládá v devíti objektech, obklopen různými sportovišti.
 • Na pobřeží severně od Primoštenu byl postaven nový Golden Rays Luxury Resort.
 • Nabídka ubytování v soukromí je velmi široká.
 • Kdo vyhledává kempy, může se severně od Primoštenu ubytovat ve třech kempech. Kromě velkého kempu Adriatic je tu ještě Tomas a Barinica.

Prohlédněte si aktuální nabídky ubytování v letovisku Primošten.


Hotely:
Zora
Golden Rays Luxury Resort

Kempy:
Adriatic 

Související články

Primošten má největší památník Panny Marie Loretánské na světě
Primoštenské vinohrady - podaří se Chorvatsku získat další zápis do seznamu UNESCO
Suché zídky - symbol krajiny chorvatského přímoří

Vaše hodnocení místa

133 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Stanislav Šebek Šebek

Nádherné Místo. Kdy jsme tam s manželkou zabloudili a od té doby jezdíme jen tam

Stanik Knap

Primošten - nádherné letovisko, které má snad jediné v Chorvatsku otevřené moře. Zajímavé městečko se starobylými uličkami, čistým mořem, krásnými plážemi, příjemnými lidmi
a pěkným hotelem Zora, kde jsme strávili dvakrát skvělou dovolenou. Do Primoštenu se rádi zase vrátíme!

Veronika Čápová

Jezdíme do Primoštenu Takřka každým druhým rokem a ještě se nám to neokoukalo a neokouká!

Renata Kuklišová

Nádherná pláž a moře.

Petr Klimeš

Překrásné místo, jedno z nejhezčích míst na Jadranu.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook