>  Severní Dalmácie

Severní Dalmácie

Oblast Severní Dalmácie v Chorvatsku vyniká nádhernou přírodou. Bývalá rybářská městečka a vesnice vás dostanou svoji podmanivou atmosférou.

V této části Dalmácie se nachází jedno z historických chorvatských měst Zadar. Kromě spousty historických památek, mezi nimi například kostel sv. Donáte z 9. století, najdete v Zadaru i unikátní mořské varhany, které vydávají tóny podle toho, jak na ně dopadají mořské vlny. Při západu slunce varhany doplňuje i vizuální zážitek – instalace Pozdrav slunci. Úchvatnou barevnou podívanou si rozhodně nesmíte nechat ujít.

Zasloužené lenošení si užijete na krásných plážích. Modrou vlajkou EU oceněná písečná pláž Zaton patří k nejoblíbenějším v oblasti. Zatonskou pláž následují pláže jachtařského městečka Biograd na Moru s velmi širokou nabídkou atrakcí pro děti i dospělé. Až načerpáte dostatek sluneční energie, naplánujte si výlet do jednoho z nedalekých národních parků. Drsné scenérie skal a kaňonů nabízí přírodní park Paklenica nejen horolezcům. Ten, koho spíše láká koupání u vodopádů divoké řeky, si nesmí nechat ujít Národní přírodní park Krka.

Cíl mladých, stále živý ostrov Pag. Stovky mladých lidí každoročně míří do Chorvatska na poměrně malý ostrov Pag. Poznáte ho bezpečně už z lodi hlavně díky hlasité hudbě, která se nese celým okolím ve dne, v noci. Legendární pláž Zrće představuje centrum zábavy s množstvím vyhlášených nočních klubů. Několikrát za sezónu se zde pořádají věhlasné hudební festivaly.