>  Aktuality   >  Objevte skutečné ceny – Chorvatsko pro každý rozpočet

Plánujete navštívit Chorvatsko a přemýšlíte, kolik skutečně utratíte? Zde je přehled skutečných cen, které můžete během svého pobytu v této krásné zemi očekávat.

 

  1. Ubytování

Ceny ubytování se liší v závislosti na lokalitě a typu ubytování. Ve větších městech, jako je Záhřeb, Split nebo Dubrovník, může být ubytování v hotelu dražší, zatímco apartmány a ubytování v soukromí jsou často nabízeny za přijatelnější ceny. Čím méně medializovaná a oblíbená lokalita, tím dostupnější ubytování tam bude pro každý rozpočet.

Například okolí Splitu, Šibeniku, Zadaru, Crikvenice nebo vnitrozemí Istrie bude levnější než samotné centrum města, jak se můžete přesvědčit na této stránce v sekci „ubytování v soukromí“.

 

*TIP: při hledání ubytování nebo dokonce letenek přepněte internetový prohlížeč do anonymního režimu, zabráníte tak dynamickému stanovení cen.

 

Dalším užitečným tipem je zkusit využít slevy first minute. Ubytování doporučujeme začít shánět co nejdříve, protože first minute slevy na letní sezónu většinou trvají maximálně do konce března. Pokud je do té doby nestihnete, sledujte slevy a akce, které trvají celý rok. Například na stránkách Travel Family mají často krátkodobé akční výhody, takže musíte sledovat a dávat pozor, abyste výhody nepromeškali. Pokud patříte k těm neformálnějším a pohodovějším cestovatelům, pak se můžete spolehnout i na slevy na poslední chvíli.

 

  1. Jídlo

Chorvatsko nabízí bohatou gastronomickou nabídku a ceny jídel závisí na lokalitě. Restaurace v turistických oblastech mohou být o něco dražší, zatímco menší místní restaurace poskytnou chutná jídla za slušné ceny.

Někdy je ještě finančně přijatelnější varianta vařit v ubytování, pokud budete ubytováni v soukromí. Vaření je určitě dostupnější než restaurace a nejen, že to vyjde levněji, ale můžete také navštívit místní trh, obchody a projít se mezi místním obyvatelstvem.

Také v Chorvatsku ve městech najdete „fast food“, menší restaurace s rychlým občerstvením, které je mnohem levnější než v restauracích, ale také chutné. Můžete zde ochutnat jednodušší jídla jako sendviče, hranolky, tortilly, kuřecí maso nebo čevapčiči.

Pokud preferujete bezstarostnou dovolenou, zvolte hotel s polopenzí, plnou penzí či all inklusive.

Obecně platí: čím blíže centru, památce, hlavnímu náměstí atd., tím dražší jídlo a pití bude. Již o uličku dál můžete narazit na nižší ceny. 

 

*TIP: spropitné v Chorvatsku není zahrnuto v ceně ani není striktně definováno. Pokud chcete někoho odměnit za jeho službu nebo práci, můžete mu nechat klasických 10 % z celkového účtu nebo méně.

  1. Doprava

Půjčit auto

Ceny dopravy se liší v závislosti na dopravním prostředku. Veřejná doprava je o něco levnější, ale pokud přesto chcete mít větší svobodu pohybu, na našich stránkách najdete slušné ceny za pronájem aut, které se pohybují od menších a levnějších po o něco větší a dražší auta. Veškeré podrobnosti o pronájmu auta v Chorvatsku můžete pročíst na těchto stránkách.

Pokud chcete navštívit některé chorvatské ostrovy, budete muset jet trajektem nebo katamaránem. Cesta trajektem na ostrov je na osobu výrazně levnější a pokud chcete vzít i auto, budete muset utratit o něco více peněz. Proto je na chorvatských ostrovech oblíbená možnost půjčení skútru nebo půjčovny kol, kde můžete za velmi málo peněz zažít nezapomenutelné zážitky z jízdy a poznávání ostrova.

  1. Atrakce

Návštěva kulturních a přírodních zajímavostí může vaši cestu prodražit. Vstupné do muzeí, národních parků nebo historických památek se liší, ale mnoho destinací nabízí různé slevy nebo balíčky.

Levnou variantou, jak poznat místo je využít internet nebo cestovatelského průvodce. Pokud se však chcete dozvědět to, co na internetu ani v průvodci nenajdete, vyplatí se investovat do licencovaného průvodce a dozvědět se vše, co vás o destinaci zajímá. To zcela jistě stojí za cenu, kterou průvodci zaplatíte.

Obecně platí, že Chorvatsko nabízí širokou škálu a něco pro každý typ rozpočtu. Pečlivě plánujte a prozkoumejte místní možnosti, abyste zlepšili svůj zážitek za reálné ceny.