Omiš

Malebné městečko ve skalách a oblíbené dalmátské letovisko přitahuje pozornost díky řece Cetině v úchvatné soutěsce, písečné pláži, starobylému centru i divoké pirátské minulosti. Různorodý terén si užijí adrenalinoví sportovci i rodiny s dětmi.

Chorvatsko... Místa... Omiš
aktualizace: 08.04.2022

 • Rušné městečko a středodalmatské letovisko Omiš se těší velké oblibě turistů. Také patří mezi vyhledávané výletní cíle turistů z celé Střední Dalmácie. Mnozí se tu zastaví cestou po Jadranské magistrále směrem na jih.
 • Rozkládá se  26 km jihovýchodně od Splitu a 37 km severozápadně od Makarské Žije tu 6 500 obyvatel.
 • Omiš leží při ústí řeky Cetiny do Jaderského moře. Její impozantní kaňon rozděluje hřebeny vápencových pohoří Mosor a Omišské Dinary (Omiška Dinara), které se tyčí nad městem.
 • Omiš je hlavním střediskem Omišské riviéry. Jihovýchodním směrem se táhne pás oblíbených letovisek: Brzet, Nemira, Stanići, Čelina, Ruskamen, Lokva Rogoznica, Mimice, Marušići, Pisak).
 • Severozápadně od Omiše leží letoviska Duće, Dugi Rat a Sumpetar (někdy se tato část nazývá Poljická riviéra, která končí u Stobreče).
 • Řeka Cetina, která se Omišskou soutěskou vlévá do moře, přináší na pobřeží nánosy písku. Díky tomu můžeme přímo v Omiši najít velkou písčitou pláž a další menší pak pokračují několik kilometrů oběma směry, což je na pobřeží Střední Dalmácie velká rarita. Proto jsou zdejší pláže s povlovným vstupem do vody tolik vyhledávané rodinami s malými dětmi.
 • Omiš je východiskem výletů do kaňonu řeky Cetiny, kam se lze vydat pěšky, autem nebo na loďkách s cestovní agenturou (přístaviště je v blízkosti mostu). Pro milovníky adrenalinu je připravena adrenalinová ZipLine stezka.

Ubytování

 • V Omiši si můžete vybrat z mnoha typů ubytování. Kromě klasických hotelů a kempů, najdete ubytování v soukromí, a to nejen ve městě, ale také v jeho širokém okolí.
 • Na předměstí Brzet stojí stejnojmenný hotel (2 km jihovýchodně).
 • Na Omišské riviéře (vše jihovýchodním směrem) pak máte opravdu na výběr, velmi pěkné ubytování najdete třeba: v letoviskách Stanići (4 km), v Nemira (5 km), Ruskamen (8 km, apartmány, bungalovy, hotel, kemp Danijel) a Lokva-Rogoznica (10 km, kempy Sirena, Linda a Artina).
 • Západním směrem hledejte kempy v letoviskách Duće a Dugi Rat (Ivo, More, Raj a řada minikempů).

Prohlédněte si aktuální nabídku dovolené v letovisku Omiš.


Hotely:
Brzet
Holiday Village Sagitta (bývalý Ruskamen)
Germania (Čelina)
Plaža
Villa Dvor
Pleter (Mimice)

Aktuální nabídka hotelů v Omiši.


Kempy:
Galeb
Sirena

Aktuální nabídka ubytování v kempech v Omiši.


Související články

Výlet z Omiše k Radmanovým mlýnům
Poljický soparnik je na seznamu potravin s chráněným označením EU
Atrakce pro milovníky adrenalinu: Zip Line v kaňonu řeky Cetiny u Omiš
V Omiši se rozhoří "Pirátská bitva"
Atrakce pro rodiny s dětmi - "DinoPark" v Omiši
Dobrodružství na řece Cetině aneb adrenalinové sporty v okolí Omiše
Bláznivé skoky v Omiši
Cyklistické stezky v oblasti Omiše
Co byla Poljická republika?

Vaše hodnocení místa

133 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Tomáš Klapetek

Super dovolená v Omiši , hlavně sjezdy na raftech po řece Cetině

Tomáš Matonoha

Omiš a okolí nádherné včetně cyklistických výletů a skal pro lezení.

Radka Šprochová

Omiš již dávno nepatří mezi poklidná místa. Vrátili jsme se zde po 8mi letech a z malebného místa, které jsme znali je jedno obrovské tržiště plné polských turistů. Cesty,chodníky, pláže i obchůdky jsou přeplněné. Nejen pláže v Omiši, ale také pláže v okolí Mimice, Čelina jsou plné polských turistů, kteří se opíjí přímo na plážích a večer dělají neskutečný rachot a "bordel". Do 30.6. to ještě bylo únosné, ale od 1.7. invaze poláků nabrala na intenzitě a jejich nechutné hlasité projevy i při koupání v moři odrazovala většinu lidí na pláži. Obrovské zklamání, do Omiše se již vracet nebudeme. ( pobyt 20.6-5.7. 2018 Omiš + Čelina )

Lucia Hudecová

Krásne mesto Omiš, pekné pláže. Vlieva sa tu do mora rieka Cetina. Dá sa ísť na výlet raftom na Cetinu (my sme nemali odvahu :D ) Inak relatívne pokojné miesto aj v noci, boli sme koncom sezóny aj s deťmi.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook