Atrakce pro rodiny s dětmi - "DinoPark" v Omiši

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Atrakce pro rodiny…
Publikováno: 15.07.2014
Omiš
Omiš

Ti, kdo nechtějí dovolenou trávit jen na plážích, ale hledají pro děti i trochu vzrušení a dobrodružství, možnost navštívit „DinoPark“, tedy Park dinosaurů ve známé středodalmatské přímořské destinaci, v Omiši.

V parku o rozloze 7 000 m2 jsou k vidění hrozivě působící, velmi realističtí, pohybliví dinosauři v životní velikosti. Prehistoričtí obři vydávají i zvuky, při nichž tuhne krev v žilách. Je tu k vidění několik druhů dinosaurů, od malých až k obrovitým monstrům – celkem je jich zde dvacet.

Němečtí investoři hledali lokalitu v Dalmácii, která by byla pro vytvoření DinoParku příhodná a současně by poskytovala reálnou šanci na úspěšnost této poměrně velké investice (1,5 milionu eur). Výběr Omiše, populárního letoviska a rušného tranzitního místa na Jadranské magistrále (D8), se ukázal jako obzvláště vhodný.

Tvůrcem některých exponátů byly designérské firmy, které se podílely na tvorbě proslulých amerických filmů o dinosaurech a dokumentů.

DinoPark však poskytuje ještě celou řadu zajímavých atrakcí a programů. Návštěvníci si tak mohou vyzkoušet i obrovskou houpačku ve tvaru pirátské lodi (město Omiš bylo po značnou část středověku obávaným pirátským hnízdem, takže veškeré připomínky jeho pirátské minulosti mají v Omiši své opodstatnění), dinotobogan, velkou trampolínu, nafukovací hrad, dinokino, dětský kolotoč, dětský vláček a řadu dalších atrakcí. Samozřejmě jsou tu i možnosti rychlého občerstvení a spousta míst pro odpočinek. A co je velmi důležité, DinoPark je vzdálen jen 300 metrů od moře a výborného koupání.

Vstupné v hlavní sezóně (30.6. - 31.8.) stojí 100 kun pro dítě a 80 kun pro dospělého, mimo hlavní sezónu (23.5. - 30.6. a 1.9. - 14.9.) 60 kun pro dítě a 40 kun pro dospělého.

Informace: Dinopark Croatia, Omiš - www.dinopark-croatia.com

Další velký "svět dinosaurů" se nachází ve Funtaně v Istrii: Za dinosaury do istrijské Funtany.


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat