Pula

Rušné turistické centrum s atmosférou přátelských pobřežních městeček, historický průsečík několika kultur a civilizací. Čekají vás tu cenné památky, muzea, unikátní mořské akvárium i svítící obři v přístavu. Báječné pláže, kulturní akce a útulné taverny.

Chorvatsko... Místa... Pula

  • Pula se svými 65 tisíci obyvateli představuje největší město istrijské župy a leží na samém jihu Istrijského poloostrova.
  • Historickému centru Puly dominuje starořímský amfiteátr, dříve bojiště gladiátorů, dnes významná koncertní a festivalová scéna.
  • Pula je rušné, turistické město, které si udrželo přátelskou atmosféru menších pobřežních městeček.
  • Najdete tu báječné pláže a pobřeží s borovými lesíky, přátelskými kavárnami a tavernami, nad kterými se ve večerním slunci nese křik racků.
  • Od ruchu města si odpočinete, pokud se vydáte na sever k národnímu parku na ostrovech Brijuni, nebo jižně do obce Premantura s chráněnou krajinnou oblastí kolem mysu Kamenjak.
  • Pula pulsuje čilým dopravním ruchem. Nachází se tu mezinárodní letiště, ústřední nádraží se spojením do Divače, nebo přístav, odkud se lodí snadno přeplavíte do Benátek.

Ubytování

Nejvíce možností ubytování nabízí jihozápadní okraj města (hotely, hostely, kempy). Ubytování v soukromí hledejte v nových vilách a domcích na předměstí.

  • Na jihozápadním okraji města kromě vícehvězdičkových hotelů najdete přátelská hotelová městečka s levnějším ubytováním: Punta Verudela, Verudela, Horizont (lokalita Zlatne stijene).
  • Vyberete si tu také z několika kempů, např. Brioni, nebo Stoja.
  • Nejen mladí a neklidní mohou zkusit jeden ze studentských hostelů Youth Hostel Pula. První z nich hledejte v zátoce Valsaline, druhý v Puntižele.

Prohlédněte si aktuální nabídku dovolené v Pule.


Hotely:
Park Plaza Histria
Park
Pula
Aurora
Palma
Brioni
Valsabbion
Riviera
Aleksani
Milan
Rajić
Omir
Galija
Scaletta
Amfiteatar
Veli Jože

Aktuální nabídka hotelů v Pule.


Apartmány:
Park Plaza Verudela
Horizont
Splendid
Verudela Beach
Slavica
Dela Mar

Aktuální nabídka apartmánů v Pule.

Kempy:
Brioni (býv. Puntižela)
Stoja

Aktuální nabídka ubytování v kempech v Pule.


Související články

Římský amfiteátr v Pule - Arena
Akvárium v Pule - jedno z nejpřitažlivějších mořských akvárií na Jadranu
U Puly vzniká atraktivní letní scéna v antickém kamenolomu
V Pule byla zachráněna cenná římská mozaika
"Dny antiky" v Pule
Pulský amfiteátr v novém lesku
Pula má další zajímavé kulturní zařízení – galerii "Sveta Srca"
V pulském akváriu zachraňují poraněné želvy
Pohnutá historie baziliky Sancta Maria Formosa v Pule

Vaše hodnocení místa

134 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Libor Zezulka

V Pule jsme byli několikrát za dob studentských a svobodného mladého páru, což je pár let zpět. Jako mladá a čerstvá rodina zatím ne, ale v plánu to máme brzy. Na Pule se mi vždycky líbila velmi dobrá a rychlá dostupnost a také vybavenost města. Historické centrum je vážně moc krásné, působivé ve dne i v noci. Je to navíc regulérní město, takže je tam opravdu dost vyžití i mimo samotné koupání. I když pršelo, což se nám občas stalo, pořád bylo co dělat. Moře podle mě hezké, pláže taky, dostupnost ubytování dobrá. Navíc je fajn i to, že všude máte dost obchodů na doplnění zásob a super restaurace, takže člověku za chvíli neleze jídlo z jediné restaurace v okolí krkem. Když hledáte živé místo s ruchem a nabídkou všeho možného, je Pula fajn. Samozřejmě s rizikem, že na Istrii zrovna nevyjde dobré počasí, ale my jsme vždy chytili déšť max na odpoledne. Jinak fajn. Tedy až na jednu nevydařenou návštěvu, kdy jsme stanovali v kempu u přístavu, kde v noci celou noc ječel jeřáb.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook