"Dny antiky" v Pule

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... "Dny antiky" v Pule
Publikováno: 12.06.2013

Již podvanácté se bude v od 13. do 15. června konat festival "Dny antiky – Pula Superiorum" (Dani antike) v Pule. Jeho dějištěm bude historické jádro města a nejcennější památka - (Římský amfiteátr v Pule - Arena). Ke slavnostnímu zahájení dojde ve čtvrtek 13. června ve 20:45 hod. na někdejším římském fóru (Forum), který byl střediskem života města za antického Říma, a poté je připraven bohatý hudební, taneční a scénický program s antickou tematikou. V antickém duchu budou probíhat i akce na náměstí Portarata u Zlaté brány (Porta Aurea, Zlatna vrata).

Pula
Pula, římský amfiteátr - Arena

Následující dny festivalu se ponesou v ležérní antické atmosféře, s výjevy z každodenního života starých Římanů a ukázkami práce zručných řemeslníků, mj. výrobců šperků, mozaik a kameníků. Antický trh nabídne i někdejší římské produkty, např. kvalitní vína, medovinu, olivový olej, med nebo byliny. V gastronomickém koutku bude možno ochutnat různé delikatesy s tisíciletou tradicí. Hedonistický koutek je určen především ženám, které tu budou moci vyzkoušet antickou kosmetiku, relaxovat při masážích nebo sledovat, jak se římské dámy líčily a česaly. Organizátoři nezapomněli ani na děti, pro něž připravili výtvarné a dramatické dílny, dětská představení a různé sportovní soutěže. Zábavní program obohatí vystoupení pouličních bavičů a kejklířů.

Pula
Pula, hlavní náměstí - Forum

K vrcholům programu budou patřit boje gladiátorů a legionářů v jedinečném pulském amfiteátru - Aréně, který pochází z 1. až 2. století našeho letopočtu. Ten bude i svědkem zápasu se lvy. Ale nečekejte skutečné krále zvířat - v inscenaci je nahradí herci v nápaditých kostýmech.

Podrobný program je k dispozici na stránkách festivalu: www.pulasuperiorum.com

Zdroj informací:

Mohlo by vás zajímat