>  Aktuality   >  Chorvatsko bude opět nejoblíbenější prázdninovou destinací Čechů!

Tomu, že Chorvatsko bude znovu letos stejně jako vloni nejoblíbenější prázdninovou destinací Čechů, nasvědčují veškeré měřitelné ukazatele a vysokou poptávku potvrzují i cestovní kanceláře. Není se čemu divit. Je to naše nejbližší „teplé“ moře v dojezdové vzdálenosti již do 8 hodin jízdy.

Nic na tom nezmění ani bombastické články varující klienty před údajnou drahotou v Chorvatsku. Obzvláště v posledních dvou dnech jsme bombardováni informacemi o tom, jak se „Ceny v Chorvatsku utrhly ze řetězu“ či „Za dovolenou v Chorvatsku zaplatíte majlant“.  Velkolepý nadpis článku, ovšem po podrobnějším přečtení obsahu zjistíte, že se zase nic tak zásadního neděje. Soukromá televizní stanice, která nás požádala o vyjádření, dostala zcela jasné odpovědi na to, jaká je situace v Chorvatsku hlavně co se týká cen. Poslechnout si jej můžete ZDE.

Ve vysílání hlavních televizních zpráv ze dne 18. 4. 2023 jste se mimo jiné mohli v grafickém přehledu a srovnání 5 zemí: Itálie, Slovinsko, Slovensko, Česko a Chorvatsko dozvědět, že ceny v Chorvatsku jsou vlastně buď stejné jako v České Republice, nebo některé ceny jsou dokonce nižší než v České Republice. Co tedy z toho všeho vyplývá? Známé pořekadlo „Mnoho povyku pro nic“. Ono se ne nadarmo říká, že i anti-reklama je také reklama. Pokud máte na živobytí v České Republice při rostoucí inflaci, pak máte také na dovolenou v Chorvatsku, kde jsou ceny srovnatelné, ne-li někdy nižší než u nás.

Chorvatsko se stalo velice kvalitní prázdninovou destinací. Nabízí křišťálově průzračné moře, obrovské množství dobře upravených pláží, mnohé mají značku kvality tzv. Modrou vlajku. Takto čisté moře dnes nabízí málokterá prázdninová destinace. Do Chorvatska se můžete dopravit v relativně krátkém čase po velmi dobré dálniční síti, která se stále rozšiřuje a vylepšuje. Vysoká kvalita služeb, fantastická gastronomie, množství sportovního vyžití, 8 národních parků a přes 1000 ostrovů, to činí z Chorvatska jedinečnou zemi, která si dlouhodobě získává obrovskou popularitu i v rámci celosvětového měřítka. Zároveň Chorvatsko stále zůstává destinací, kde se myslí i na ty nejméně majetné klienty, stejně jako na ty nejbohatší. Nabídka služeb v Chorvatsku je opravdu pestrá a věřte, že na dovolenou do Chorvatska může jet stále opravdu každý. Nebojte se prozkoumat ty stovky, ne-li tisíce nabídek k ubytování v Chorvatsku. Věříme, že se Vám podaří vybrat právě tu kombinaci, která Vám nejlépe vyhovuje.

Pro představu uvádíme nabídku několika chorvatských ubytovacích kapacit, levnějších či kvalitnějších a jsme Vám k dispozici s případnými dalšími dotazy. Přejeme Vám krásné léto a tu nejhezčí dovolenou, ať už se vypravíte kamkoliv.

Hotel Aminess Laguna***, Novigrad

Příjemný, dobře vybavený hotel v letovisku Novigrad s velmi přijatelnými cenami. Klientské hodnocení hotelu je na velmi vysoké úrovni a to 9,7 bodů z 10.

Hotel Narcis****, Rabac

Druhým našim tipem je rodinný hotel Narcis v Rabacu, který nabízí bohaté sportovní vyžití a animační program. Můžete si objednat pobyt se snídaní, polopenzí či službou all inclusive. Klientské hodnocení hotelu je 10 z 10!

Penzion Antunović***, Trpanj

Doporučíme Vám rodinný penzion Antunovič, ve velmi Čechy oblíbené destinaci, kterou je městečko Trpanj na poloostrově Pelješac. Penzion má prostorné klimatizované pokoje s balkony, venkovní terasu s grilem a kuchyňským koutem. Ubytování se nabízí se snídaní. Veliké plus jsou lednice na pokojích.

Úvodní foto: zdroj HTZ – Chorvatské turistické sdružení, autor fota: Darko Kesnjer, místo: Rogoznica, jezero Zmajevo oko