>  Aktuality   >  10 let pro Vás vysíláme česky – nyní už na celém Jadranu

dalm05_mapa_Jadran.jpg, 48 kB

Letní vysílání pro české turisty v Chorvatsku je od úterý 9. srpna 2005 slyšet nejen v Dalmácii, ale na celém chorvatském pobřeží Jadranu. V rámci 10. výročí vysílání, které připravuje Český rozhlas 1 – Radiožurnál ve spolupráci s Cestovní kanceláří Vítkovice Tours, se podařilo významně rozšířit územní rozsah vysílání.

Informační servis pro české turisty se nadále připravuje ve studiu Chorvatského rozhlasu HRT – Radio Split, ale je přebírán i Radiem Rijeka a Radiem Dubrovnik. Ty svými vysílači pokrývají oblasti Istrie, Kvarneru, Chorvatského přímoří, Severní Dalmácie a Jižní Dalmácie.

Podle odhadů navštíví Chorvatsko letos na 1 milion českých turistů. Vysílání na celém pobřeží Jadranu tak podle může v následujících 5 týdnech naladit až 300 tisíc návštěvníků z České republiky.

České vysílání na Jadranu mohou posluchači naladit každý den až do 10. září 2005 vždy mezi 18:05 – 18:25 hod. Informační servis nabízí zpravodajství o událostech v Česku, zajímavosti z Chorvatska, pozvánky na kulturní akce, tipy na výlety, dopravní zpravodajství, předpověď počasí i pro jachtaře, ale také pozdravy a písničky na přání.

Územní rozsah vysílání a frekvence vysílačů jsou zobrazeny na přiložené mapce.

Nadále je možné také na celém území Chorvatska poslouchat zprávy Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu. Na stanici HR2 jsou vysílány denně v 21:00 hod. a o víkendech i ve 14:00 hod.Český rozhlas 1 – Radiožurnál je zpravodajskou stanicí veřejnoprávního Českého rozhlasu. Podle nejnovějšího výzkumu MEDIAPROJEKT je nejposlouchanější stanicí na českém rozhlasovém trhu s 886 tisíci posluchačů denně a podílem na trhu 11,3 % (1. 1. – 30. 6. 2005).

Chorvatský rozhlas – Radio Split, Radio Rijeka, Radio Dubrovnik jsou regionálními stanicemi HRT. Jejich vysílače pokrývají celé chorvatské pobřeží Jadranu od Istrie, přes Kvarner, Chorvatské přímoří až po Severní, Střední a Jižní Dalmácii.

Cestovní kancelář Vítkovice Tours se specializuje na pobyty v Chorvatsku a Černé hoře. Je největším českým touroperátorem a jedním z největších evropských touroperátorů pro Chorvatsko. Cestovní kancelář Vítkovice Tours patří mezi 5 největších cestovní kanceláří na českém trhu ve výjezdovém cestovním ruchu.

Kontakt: Český rozhlas 1 – Radiožurnál, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2 Ing. Martin Šulc, tel. 221552121, e-mail: [email protected]