Baška - Výlety

Živé letovisko na jihu ostrova Krk láká úchvatnými plážemi, romantickými kostelíky v okolních kopcích a také historií, kterou tu hodně psali Češi. Příjemné ubytování, sportovní možnosti i letní kulturní akce skvěle doplňují představu o ideální dovolené.

Chorvatsko... Místa... Baška ... Výlety

Výlety pěšky

  • Jurandvor: k románskému kostelíku sv. Lucie, kde se nachází kopie tzv. Bašské desky (první hlaholské památky v chorvatštině). Osada leží asi 2, 5 km při silnici do Bašky.
  • kopec Gorica za městem nad osadou Jurandvor: vyšlápněte si 237 schodů ke kostelu Matky Boží (Majke Božje).
  • Kostel sv. Jana Křtitele (Sveti Ivan Krstitelj) se hřbitovem nad Baškou, odkud se otevírá krásný výhled na Bašku a moře. Na hřbitově je pohřbený Emil Geistlich, český průkopník cestovního ruchu v Bašce. Poblíž kostela se nacházejí pozůstatky Bašského hradu (Kaštel Baška) ze 13. století, zničeného Banátčany.

Výlety lodí

  • Zkuste třeba výlet na ostrov Ráb a do zátoky (fjordu) Zavratnica u městečka Jablanac nebo na Rajskou pláž u Loparu na ostrov Ráb se zastávkami na ostrově Prvić a na vězeňských ostrovech Goli a Sveti Grgur.
  • Romantiku zažijete při celodenní plavbě po sedmi nejkrásnějších plážích v okolí Bašky.

Výlety autem

  • Jeskyně Biserujka (spilja Biserujka): kousek od vesničky Rudine, 110 m dlouhá krápníková jeskyně.
  • Město Krk: množství památek, jedinečný Krcký trh - Lovrečeva (Krčki sajam - Lovrečeva, vždy 8. - 10. srpna), 20 km severozápadně.
  • Dobrinj: vesnička s dlouholetou folklórní tradicí, starý hudební nástroj sopela, 28 km severně. Cestou se ve Vrbniku stavte pro skvělé místní víno žlahtina.

Vaše hodnocení místa

129 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Petr Hrdlička

Naprostá spokojenost!!! Fajn lidi, prima služby, hezká pláž i pro děti, nádherné scenérie!

Karel Soucek

Krasne hory, čista voda. Hlava na hlave, najit misto s trochou prostoru je nemozne, lehatka 150kn. Vsude se kouri.

Libor Zezulka

Za mě zatím TOP lokalita v Chorvatsku. Jednak mě doslova uchvátila celková scenérie. Žádné velké hory, ale krásné kopce. Před vámi, za vámi, vlevo, vpravo. Prostě se koupete v moři a vidíte naproti nádherné kopce, někde s lesním porostem, někde holé, do toho výhled na ostrov Prvić. Už jenom příjezd do Bašky a průjezd skrze KRK v člověku navodí super pocity. Moře v Bašce s oceněnou cca 2 km dlouhou pláží famózní. Čisté, krásné, ani ne moc slané, takže sůl nekouše celý den na těle. Pláže oblázkové, ale po pár metrech a krocích do moře také hrubý písek. Téměř se nevíří, takže moře zůstává čisté a vidíte si i na nohy. Věc v Itálii téměř nevídaná. Co se vyžití a zázemí týče, Bašce asi nic neschází. Restaurací přehršel, úroveň gastronomie velmi dobrá. Obchody dostatečně zásobné, dále na Krku k dispozici i větší supermarkety. Hader v Bašce moc nenakoupíte, ale kdo jezdí k moři na hadry a podobné hovadiny, že? Zkrátka skvělé místo s rozumnou dojezdovou vzdáleností z Česka. Pokud jedete mimo obvyklý termín, dá se to udělat za necelých 7 hodin.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook