Senj

Hlavní atrakcí města Senje, ležícího pod svahy pohoří Velebitu, je mohutná pevnost zvaná Nehaj, která byla vybudovaná v 16. století na obranu města před Turky. Ze Senje se podnikají výlety do pohoří Velebitu.

Chorvatsko... Místa... Senj

Město a přístav (6 tis. obyv.) při Velebitském průlivu (Velebitski kanal) v zátoce Senjska draga, na pobřeží i na přilehlých svazích. Velebitský průliv a místa při něm nejvíc trpí nejsilnějším větrem jadranského přímoří - bórou (burou). V Senji vane bóra až 200 dní v roce. Bóra vane od průsmyku Vratnik (694 m) v pohoří Velebit. Přitom někdy, zejména v zimě má sílu orkánu. V zimě je Senj proto nejchladnějším místem na Jadranu, ale v létě, na rozdíl od zimy je období v Senji příjemné.

Senj je východisko významné cesty z pobřeží do chorvatského vnitrozemí přes průsmyk Vratnik 698 m n. m.), tzv. Jozefínské cesty, která je nejrychlejší spojnicí z této části Chorvatského přímoří do Karlovce.

Ze Senje též vychází silnice přes Otočac do Gospiće, která je i dobrým spojením z toho regionu k Plitvickým jezerům.

Obyvatelstvo se věnuje zemědělství, pastevectví, rybářství. Cestovní ruch je zde zatím málo rozvinut a Senj je spíše tranzitním místem, avšak uplatňuje se stále výrazněji jako zajímavý výletní cíl. Kromě toho vznikají v Senji podmínky i pro letní pobyty.

Ubytování

Hotely, soukromé ubytování (zejména v části Kalić). Kemp Rača je v 9 km vzdálené obci Sveti Juraj (jižně).

Hotely:
Nehaj
Art
Kalić

Apartmány:
Kalić

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook