Jablanac

Jablanac byl dříve trajektovým přístavem pro přepravu na ostrov Ráb, ale před pár lety jeho funkci převzal nedaleký přístav Stinica. Zajímavou přírodní atrakcí je hluboký záliv Zavratnica, který se dá obejít po stezce vytesané ve skále.

Chorvatsko... Místa... Jablanac
Jablanac
Jablanac

Malá obec (160 obyv.) a přístav trajektů na pobřeží Velebitského průlivu (Velebitski kanal), proti ostrovu Rábu, 38 km jižně od Senje. Od výše položené Jadranské magistrály vede do obce a k přístavišti krátká spojka.

Od roku 1963 vyplouvaly z přístavu Jablanac trajekty do Mišnjaku na Rábu. V červenci 2012 převzal jeho úlohu nový přístav Stinica ve stejnojmenné zátoce 3 km severně od Jablance (viz aktualita: Otevřen nový trajektový přístav Stinica pro přepravu na ostrov Ráb. Lodní řády najdete v části Lodní doprava.

V okolí je v moři mnoho podmořských sladkovodních pramenů - vruljí.

Jablanac je jedním z výchozích bodů výletů do pohoří Velebit. Na skalní vyvýšenině nad obcí leží ve výšce 20 m n.m. nejníže položenán horská chata v Chorvatsku. U Jablance jsou v moři velmi dobré podmínky pro potápění (v místě je škola potápění) a pro koupání.

Ubytování

Hotely:
Ablana


Vaše hodnocení místa

0 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook