Tradiční slavnost v městě Krku - Lovrečeva

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Tradiční slavnost v…
Publikováno: 07.08.2012

Krk
Město Krk

Na svátek sv. Vavřince (Sveti Lovre) se bude v Krku na stejnojmenném ostrově konat již po 488. slavnost "Krcký trh (Krčki sajam) - Lovrečeva", který nabídne bohatý zábavní a historický program. Návštěvníci budou moci nahlédnout do středověké a renesanční minulosti města, potkat na ulici šlechtice a rytíře ve zbroji, pozorovat tradiční řemeslníky při práci, na vlastní oči sledovat rytířský turnaj nebo námořní bitvu na moři před městem.

Slavnost bude letos probíhat od 8. do 10. srpna na nábřeží, náměstích a dalších lokalitách starého města.

Krk
Krk, nábřeží


Hudební program slavnosti zahrnuje široké spektrum žánrů, od koncertů středověké hudby, hlaholských chorálů, dechového orchestru až po vystoupení folklorních skupin, hudebně-scénického představení a koncerty populární hudby. Nebudou chybět ani divadelní představení, módní přehlídka a tradiční soutěže.

Na trzích na Velkém náměstí (Vela placa), náměstí Kamplin (Trg Kamplin) a u Velkého parku (Veli park) budou nabízeny kvalitní krcké a chorvatské produkty, gastronomické speciality, např. pršut, olivový olej, různé druhy rakije a likérů, rukodělné výrobky, šperky apod.

Zdroj informací a podrobný program slavnosti:

  • Turistické sdružení města Krku (Turistička zajednica grada Krka): www.tz-krk.hr

Diskuze k článku

yjvulwbx wagremgu
yjvulwbx wagremgu
27.09.2018 22:57:22

1

Mohlo by vás zajímat