Vrbnik

Středověké městečko Vrbnik je oblíbený výletní cíl návštěvníků ostrova Krku pro jeho polohu na skalním ostrohu nad mořem, jeho historické památky, atmosféru křivolakých uliček i zdejší výborné bílé víno žlahtina.

Chorvatsko... Místa... Vrbnik

Malé rybářské městečko (950 obyv.), rozložené stupňovitě na vápencovém svahu nad mořem, seshora krásný výhled. Jediná větší obec na východní straně ostrova Krku. Terén spadá na západní straně skalním srázem přímo k moři. K městečku patří i malý přístav.Vrbnik si udržel středověký ráz. Je to podivuhodný labyrint uliček, v nichž lze velmi snadno zabloudit, jsou tu náměstíčka, domy jsou krásným příkladem archaické lidové architektury, kouzelné vyhlídky a zákoutí.

V romantických vinárničkách - konobách se pije zdejší výborné bílé víno žlahtina.Ta se pěstuje se pouze ve vinohradech v blízkém okolí Vrbniku a zpracovává se v místních vinařských závodech u přístavu.

Přístup do Vrbniku je z Krku 12 km, z Punatu 9 km, ze Šila na východním pobřeží 13 km.

Vrbnik je oblíbeným výletním cílem i z letovisek na Chorvatském přímoří, např. z Crikvenice, Nového Vindolského aj. Agentury sem pořádají jednodenní lodní výlety spojené s ochutnávkou vína.

Více informací o Vrbniku přináší tematický článek: Výlet do Vrbniku na Krku.

Ubytování

Hotely:
Argentum

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Michal Zásměta

Krásné místo,kouzelné uličky.Nádherný výhled na moře z výšky.A výborné místní víno Žlahtina.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook