Informace pro motoristy - Úvod

Přinášíme informace, které potřebujete pro cestu autem do Chorvatska k moři: dálniční poplatky, ceny pohonných hmot, dopravní předpisy, pokuty, příjezdové trasy.

Chorvatsko... Infomace pro motoristy ... Informace pro motoristy - Úvod

Mýtné na chorvatské dálnici za mimosezónní ceny. Trajekty na ostrovy o 20 % levněji.

Od 15. června příjezd do chorvatských destinací bude letos levnější než v předchozích letech. Ti co pojednou např. na ostrov Krk, přejedou letos most zdarma. Nebudou platit poplatek za průjezd přes most, který dosud činil 35 kun (123 Kč). Kromě toho chorvatská vláda rozhodla, že se letos od 15. června do 14. září nebudou zvyšovat ceny mýtného za dálnice, které jsou obvykle v tomto období o 10% vyšší. Celé léto zůstanou mimosezónní ceny i pro trajekty, které tak budou o 20 % levnější. Znamená to např. že mýtné pro osobní automobil mezi Záhřebem a Splitem zůstane za 181 kun (634 Kč), místo za 200 kun (700 Kč). Pokud lidé mají ENC přístroj, zaplatí za tento úsek ještě o 21,74% méně tj. 141 kun (494 Kč).

Na těchto stránkách vám přinášíme informace, které potřebujete pro cestu autem do Chorvatska k moři. Návrhy příjezdových tras jsou rozděleny podle jednotlivých cílů cesty: do Puly, do Rijeky, do Zadaru, do Splitu a do Dubrovníku, ke každému cíli se nabízí jedna až čtyři trasy. Dále uvádíme tabulky chorvatských dálničních poplatků, aktuální ceny pohonných hmot, přehled dopravních předpisů, informace pro případ nehody a jaké jsou v Chorvatsku pokuty. Dále přinášíme informace o tranzitních zemích: o Rakousku (dálniční poplatky a dopravní přepisy) a Slovinsku (dálniční poplatky a dopravní přepisy).


Aktuální informace


Informace o provozu na příjezdových komunikacích lze získat na následujících stránkách:

Chorvatsko:

Slovinsko:

  • www.dars.si - DARS (Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji)
  • www.amzs.si - AMZS (Auto-moto zveza Slovenije)

Rakousko:

  • www.oesag.at - ÖSAG (Österreichische Autobahnen und Schnellstrassen-Gesellschaft)
  • www.arbo.at - ARBÖ (Auto-, Motor- und Radfahrerbund Österreichs)
  • www.oeamtc.at - ÖAMTC (Österreichischer Automobil-, Motorrad- und Touring Club)

Webové kamery

Chorvatský autoklub ve spolupráci s chorvatskou policií instaloval několik desítek kamer na hraničních přechodech, v trajektových přístavech, na dálničních mýtnicích a na místech, kde na hlavních cestovních tazích dochází k dopravním problémům. K dispozici jsou na stránkách HAK: www.hak.hr


Další zajímavé články:

Nejoblíbenější lokality