Vyhrazený jízdní pruh "Enter Croatia" na chorvatských hraničních přechodech

Turisté, kteří se zaregistrují v aplikaci EnterCroatia, mohou využít vyhrazený jízdní pruh pro vstup do země. Podstatně se jim tak zkrátí doba čekání.

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Vyhrazený jízdní…
Publikováno: 08.07.2020

Turisté, kteří se zaregistrují v aplikaci EnterCroatia, mohou na chorvatských přechodech Bregana, Macelj, Rupa a Plovanija využít vyhrazený jízdní pruh pro vstup do země. Podstatně se jim tak zkrátí doba čekání.

Chorvatské ministerstvo vnitra očekává, že toto opatření přispěje k zajištění plynulého provozu na hraničních přechodech.

Elektronická registrace na webové stránce EnterCroatia slouží k urychlení vstupní procedury a všem návštěvníkům se doporučuje předem ji vyplnit. Formulář je k dispozici v několika potřebných jazykových mutacích včetně české. Po vyplnění formuláře dostane každý uživatel na zadaný e-mail potvrzení o registraci svých údajů, jakož i další informace potřebné informace pro pobyt v Chorvatsku a o tom, jak v Chorvatsku předcházet šíření koronaviru.

Zdržení na hranici není v případě vyplnění formuláře nutné, protože pohraniční policie má data o uživateli v systému. Ti, kdo formulář online nevyplní, tak mohou učinit na hranici, musí ale počítat s delším čekáním.

V aplikaci EnterCroatia se za více než měsíc jejího fungování zaregistrovalo přes milion cizinců, převážně turistů.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: Chorvatsko


Zdroj informací:

  • Ministerstvo vnitra Chorvatské republiky (Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske): www.mup.gov.hr
  • Velvyslanectví České republiky v Záhřebu: www.mzv.cz/zagreb

Diskuze k článku

Pavlína Motlová
Pavlína Motlová
29.05.2021 09:11:50

Aktuálně Macelj - vyhrazený pruh pro Enter Croatia začíná asi po 2 hodinách stání v koloně a v důsledku byl ještě pomalejší než pruh nevyhrazený...

Mohlo by vás zajímat