>  Aktuality   >  Významné osobnosti a celebrity na Jadranu
Brijuni
Brijunské ostrovy

Tak jako každým rokem tak i letošním létě získal Jadran a jeho pobřeží další četné ctitele i mezi známými politiky, herci a filmovými tvůrci, hvězdami hudebního nebe, sportovními i dalšími celebritami.

Mezi těmi, kdo nešetřil superlativy o krásách Jadranu, byla letos herečka Angelina Jolie, která na Brijunských ostrovech navštívila divadelní představení svého přítele, chorvatského herce Rade Šeberdžiji. A byla ostrovy tak nadšená, že prohlásila, že se na tuto překrásnou lokalitu brzy vrátí s celou svou početnou rodinou na delší pobyt.

Korčula
Historické město Korčula na stejnojmenném ostrově

Krásou další chorvatské perly, národního parku Kornati byla okouzlena další hollywoodská hvězda – Matt Dillon, který křižoval mezi těmito jedinečnými ostrovy na jachtě s producentem Brankem Lustigem a potom se zúčastnil závěru Forum Film Festivalu v nedalekém Zadaru.

Ze slavných hudebních hvězd se stal obdivovatelem Jadranu Jon Bon Jovi, když se svou rodinou navštívil Dubrovník, ostrovy Korčulu a Šipan, Cavtat, Trogir, národní parky Kornati a Brijuni.

Se svou jachtou, která je proslulá díky sbírce vynikajících obrazů malířů 20. století, včetně Picasssa a Andy Warhola, navštívila nádhernou zátoku Telašćica na ostrově Dugi otok významný italský designer Valentino Garavani.

Kornati
Kornatské ostrovy

Pro Jadran se jako každoročně i letos rozhodl Bernie Ecclestone, přední postava Formule 1, a jeho hostem byl i letošní vítěz této prestižní soutěže, Sebastian Vettel, který se na Jadranu s úspěchem věnoval windsurfingu.

Velmi oblíbeným místem odpočinku a relaxace je Jadran pro politiky. Někteří, jako např. švédský ministr zahraničí Carl Bildt nebo slovinský předseda vlády Boris Pahor, tu mají své letní sídlo (Bildt na Korčule, Pahor u Umagu), jiní se plavili po Jadranu na svých jachtách, jako např. bývalý kolumbijský předseda vlády Adrés Pastrana Arango, dnes už rovněž bývalý český ministr zemědělství Ivan Fuksa, slovenský ministr hospodářství Juraj Miškov a další.

Již pravidelným hostem na jadranském pobřeží byl i maďarský předseda vlády Viktor Orbán nebo slovenský prezident Ivan Gašparovič. který strávil dovolenou na Brijunech.

A nakonec je třeba se zmínit o pobytu britského prince Harryho na ostrově Hvaru. Jak dosvědčují snímky zveřejněné v britském tisku, Harry se až do ranních hodin výborně bavil v proslulém hvarském nočním klubu Veneranda. V zápalu tance se jednu chvíli dokonce ocitl v místním bazénu.

Zdroj informací:

  • Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica): www.htz.hr