>  Aktuality   >  Nudistické pláže v Chorvatsku

Odložte plavky i stud a zažijte svobodu koupání a opalování. Zamiřte na nejznámější a nejkrásnější nudapláže v Chorvatsku, kterých je zde opravdu velký výběr. Dáme vám pár tipů, kde to opravdu stojí za to. 

Istrie, Poreč

Chorvatské město Poreč se nachází na západním pobřeží Istrie. Volně přístupná nudapláž Fortuna leží v těsné blízkosti hotelu Fortuna. Nachází se na ostrově Sv. Nikola, asi půl kilometru od porečského přístavu. Odtud můžete využít pravidelného spojení na člunech a doplout k břehům této zajímavé nudapláže. V Bílé zátoce, 6 km jižně od Poreče, najdete naturistickou pláž Zelena laguna. Oblázková pláž leží na okraji borového lesa ve stejnojmenném kempu.

Istrie, Rovinj

U západního pobřeží poloostrova Istrie se rozkládá přístavní město Rovinj. V jeho okolí si můžete vybrat hned z několika nudistických pláží. V okolí kempu Polari, asi 4 km od Rovinje, najdete pláž Punta Eva. První polovina slouží hostům kempu pro koupání v plavkách, zkuste tedy druhou naturistickou část této krásné pláže. Asi 5 km od kempu Polari objevíte kamenitou pláž Veštar. Leží ve stejnojmenném kempu v chráněné zátoce a je volně přístupná.

Z Rovinje také můžete vyplout člunem na 1,5 km vzdálený ostrov Maškin. Nachází se zde naturistická pláž Maškin s kameny a borovicovým lesem. Tuto pláž může volně využít kdokoliv.

Ostrov Rab

Ostrov Rab se pyšní hned několika přírodními naturistickými plážemi. V zátoce Samarić na severním pobřeží poloostrova Lopar najdete krásnou pláž Sahara. Kousek od ní se rozprostírá zátoka Ciganka, kde objevíte stejnojmennou přírodní pláž.  

Ostrov Pag

Na malebném ostrově Pag můžete navštívit hned tři nudapláže. Jihovýchodním směrem od města Novalja leží pláž Zrće. Asi 5 km dál pak leží překrásná pláž Sveti Duh. V blízkosti obce a kempu Šimuni najdete třetí naturistickou pláž Šimuni.

Ostrov Korčula

U města Korčula je pěkná pláž Stupa. Ve východním letovisku Lumbarda se rozprostírá mys Lenga s přírodní nudapláží. Z města Vela Luka můžete plout na ostrůvek Proizd, kde leží stejnojmenná pláž. Můžete se také dostat k ostrůvku Badija se stejnojmennou pláží, nacházející se východně od města Korčula.

Dubrovník

Kouzelné historické město na jihu Chorvatska ukrývá hned několik přírodních nudapláží. V blízkosti hotelu Palace Dubrovnik na poloostrově Lopud navštivte velice známou stejnojmennou naturistickou pláž. Ostrov Lokrum se nachází kousek od Dubrovniku, ze kterého vyplouvají čluny a je zde přírodní pláž Lokrum. Asi 15 km jihovýchodně od Dubrovníku leží letovisko Mlini, zde vyzkoušejte pláž Betirina v malé zátoce u hotelu Astarea. 

Makarská

Na okraji oblíbené turistické destinace Makarska můžete vyzkoušet částečně naturistickou pláž Sveti Petar. Mezi osadou Pisak a letoviskem Brela se rozkládá překrásná nudapláž Vrulja ve stejnojmenné zátoce. Kousek od letoviska Tučepi pak najdete pláž Nugal nebo Jadran. Tato pláž leží v blízkosti hotelu na severozápadním okraji Tučepi.

Zadar

Poblíž tohoto známého města v Dalmácii se nachází spousta zajímavých nudapláží. Na  poloostrůvku u Petrčane, asi 5 km od Zadaru, můžete zkusit pláž Punta Skala. Pěkná je také pláž Crvena Luka ve stejnojmenné zátoce, nacházející se 35 km jihovýchodně od Zadaru. 

Výhodně letecky do Chorvatska


Více letenek »