>  Aktuality   >  Nová rychlá lodní linka Split – Milna – Hvar – Korčula – Dubrovník

V letošní sezóně rozšíří nabídku lodní přepravy rychlá lodní linka Split – Milna (Brač) – Hvar (Hvar) – Korčula (Korčula) – Dubrovník, která umožní velmi rychlé spojení pobřežních města Splitu a Dubrovníku s ostrovy Bračem, Hvarem a Korčulou. Jedná se o vůbec první spoj mezi Dubrovníkem a Bračem. Také ji mohou použít turisté, chtějí cestovat mezi těmito ostrovy navzájem.

Sezónní rychlá lodní linka (tedy bez možnosti přepravy vozidel) je v provozu od 15. května do 18. října, a to dvakrát týdně, vždy v úterý a ve čtvrtek tam a zpět. Ze Splitu vyplouvá v 7:30 hod. (příjezd do Dubrovníku ve 12:00 hod.), z Dubrovníku v 16:30 hod. (příjezd do Splitu ve 21:15 hod.).

Přepravu zajišťuje společnost Kapetan Luka svým rychlým plavidlem „DSC Krilo“.

Split
Katamarán „Krilo Jet“ z flotily společnosti Kapetan Luka

O rychlosti svědčí i srovnání s trajektem Liburnija (rychlá pobřežní trajektová linka společnosti Jadrolinija), který trasu z Dubrovníku do Korčuly ujede za 3 hodiny a 30 minut, zatímco DSC Krilo ji zvládne za necelé 2 hodiny. Také cenové srovnání vychází příznivěji pro novou linku: Liburnija: 130 kun (turistická paluba) a DSC Krilo: 90 kun.

Společnost Kapetan Luka umožňuje on-line prodej lodních lístků přes internet.


Zdroj informací: