>  Aktuality   >  Na ostrově Mljetu se natáčela kontroverzní španělská reality show
Mljet
Mljet, pláž Blaca

Koncem října byl na španělském televizním kanálu La Cuatro v hlavním vysílacím čase uveden první díl nové reality show „Adam a Eva“ (Adán y Eva). Španělská producentská společnost vybrala pro natáčení tohoto desetidílného pořadu ostrov Mljet, a to jeho nejkrásnější pláž Blaca (místní ji nazývají Limuni), která se nachází na jeho nejvýchodnějším cípu, u letoviska Saplunara. Rajská pláž představuje podle producentů ideální scénu pro návrat k přírodě a k původnímu příběhu o Adamovi a Evě.

První epizodu reality show „Adam a Eva“ sledovalo přes 2,8 milionu diváků, čímž se se dostala na nejvyšší příčky sledovanosti této televize. Zároveň však vyvolala vlnu diskusí na sociálních sítích, protože účastníci této robinzonské série jsou před kamerami nazí.

Španělská reality show je verzí populární nizozemské show „Adam hledá Evu“. Další verzi nyní připravují také Němci.

Že si španělští producenti pro natáčení seriálu vybrali z celého Středomoří právě ostrov Mljet, je nejen pro ostrov, ale i pro celé Chorvatsko velmi významné z hlediska propagace země a jejího cestovního ruchu. Smůlu však měli turisté, kteří v době natáčení ostrov navštívili. Pláž Blaca byla všem návštěvníkům uzavřena od poloviny srpna až do začátku října.Zdroj informací:

  • Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica): www.chorvatsko.hr