Saplunara

Malá klidná osada leží při stejnojmenné zátoce v nejvýchodnějším cípu ostrova Mljet. Vyniká krásným koupáním na písečných pláží, které jsou ideální pro malé děti.

Chorvatsko... Místa... Saplunara
Plánek:  ostrov Mljet

Mljet
Saplunara, nejvýchodnější cíp ostrova Mljetu

Malá klidná osada při stejnojmenné zátoce na jihovýchodním pobřeží ostrova Mljet, na východním konci ostrovní komunikace, 15 km od Sobry. Vyniká krásným koupáním, vhodným i pro malé děti. Moře se na písečných mělčinách ohřívá až na 28 st.C.

Celá zátoka je obklopena hustým borovým porostem. Na lokalitě Pinjevci (při silnici směrem na Korita) se rozkládá obzvlášť krásný piniový les s mohutnými starými stromy.

Podle legendy právě u Saplunary ztroskotala v r. 61 při bouři loď sv. Pavla, který zde pak strávil několik měsíců (v blízkosti jeskyně sv. Pavla).

Ubytování

Ubytovat se lze jen v sokromí (penziony a vily). V místě jsou tři restaurace, dva plážové bary a obchod.

Související články


Fotogalerie (3)

Vaše hodnocení místa

1 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Sebastian Major

Velice příjemné a klidné letovisko. Ubytování v příjemných apartmánových domech. Najdeme tu několik pláží, které jsou častým cílem návštěvníků ostrova. Dá se ovšem najít i klidné místo ke koupání. Koupat se lze podél celého pobřeží obce. Co asi většina výletníků ocení je asi minimarket :-). Já osobně mohu letovisko vřele doporučit!!!

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook