>  Aktuality   >  Istrie má první aquapark v Chorvatsku
Novigrad
Novigrad

Dne 21. června byl v Istrii slavnostně otevřen první aquapark v Chorvatsku – „Aquapark Istralandia“. O tom, že se jedná o mimořádnou událost svědčí i přítomnost ministra cestovního ruchu, istrijského župana, představitelů místní samosprávy i církve. Majitel aquaparku, Branko Kovačić, který do výstavby a vybavení investoval 10 milionů kun, při té příležitost zdůraznil, že Istralandia bude v provozu po celý rok a že svoji činnost obohatí i o sportovní a zábavní aktivity, a to jak přes den, tak i v noci.

Aquapark Istralandia se nachází mezi přímořským letoviskem Novigrad a vnitrozemských městečkem Buje v severní části Istrie, u vesnice u vesnice Brtonigla (9 km severovýchodně od Novigradu). Má dopravně velmi výhodnou pozici – leží přímo u exitu Nova Vas na dálnici A9 (tzv. Istrijského ypsilonu).

Istralandia, prezentující se jako „nejzábavnější voda v Istrii“, se rozkládá na rozloze 80 000 m2, z toho je 4 500 m2 vodních ploch. Může se pochlubit největším bazénem s vlnobitím v Evropě (o rozloze 2 500 m2), v němž je možné plavat, cvičit, surfovat nebo se vozit na gumových člunech. Na návštěvníky čeká 20 různých tobogánů a skluzavek, jejichž celková délka je 1,2 kilometru; od vysokých a prudkých pro ty nejstatečnější, přes skluzavky s gumovými čluny a točité tobogány s mnoha zatáčkami, až po méně prudký „rodinný“ tobogán. Dále tu jsou instalovány gejzíry, vulkány, mlhy, fontány a vodopády. Děti tu mají k dispozici mělký dětský bazén s vodním hřištěm, skluzavkami a tobogány, rozmanitými efekty a atrakcemi.

Po adrenalinových zážitcích se lze občerstvit v několika barech, fast foodech a restauracích, včetně samoobslužné. Kromě vodních hrátek jsou připraveny sportovní a zábavní programy, např. různé formy fitness, tanec, škola plavání a potápění, synchronizované plavání, taneční soutěže, turnaje v plážovém volejbale, animace, koncerty, párty, představení a slavnosti.

Areál je napájen sladkou vodou z podzemních studní. Z 90 procent se použitá voda ekologicky recykluje a čistá se vrací zpět. Zbylých 10 procent se čistí v biologické čističce.

Aquapark je otevřen od 10 do 18.30 hod. Vstupné za dospělého na celý den činí 140 kun a na půl dne (od 14 do 18.30 hod.) 110 kun. Dítě do 140 cm výšky platí na celý den 110 kun a na půl dne 90 kun. Děti do 100 cm výšky mají vstup zdarma. Rodiny mohou využít rodinné vstupné ve dvou variantách: 2 dospělí + 1 dítě za 350 kun na celý den a 270 kun na půl dne nebo 2 dospělí + 2 děti za 440 kun na celý den a 340 kun na půl dne. Slevy mají vozíčkáři a skupiny. Pro návštěvníky je připravena autobusová doprava z istrijských letovisek: Umagu, Novigradu, Poreče, Funtany, Vrsaru, Rovinje, Puly, Premantury a Rabacu. Cena zpáteční jízdenky je podle vzdálenosti od 35 do 115 kun za dospělého a od 20 do 85 kun za dítě od 2 do 12 let.

Více informací najdete na stránkách Aquaparku Istralandia: www.istralandia.hr


Zdroj informací: