Cavtat

Cavtat je půvabné městečko a luxusnější letovisko v nejjižnějším cípu chorvatského pobřeží. Má živé nábřeží lemované palmami, historické památky, pěší promenády podél členitého pobřeží a pěkné koupání.

Chorvatsko... Místa... Cavtat
Menší město (1 930 obyv.) a přístav v nejjižnější části Župského zálivu (Župski zaljev), 20 km jihovýchodně od Dubrovníku. Je střediskem kraje Konavle.

Zdejší přístav uzavírají dva poloostrůvky, jihozápadní Sustjepan a východní Rat při zátoce Tiha (nejhezčí pláž). Právě nad touto zátokou byly postaveny cavtatské hotely.

V blízkosti Cavtatu dubrovnické letiště Čilipi.

Cavtat je velmi oblíbené letovisko. Jeho hotely patří k nejluxusnějším a některé z nich také ke stavebně nejzdařilejším na chorvatském pobřeží Jadranu. Na příjemné pobřežní promenádě je mnoho restaurací, kaváren, pizzerií a konob (ceny srovnatelné s jinými letovisky).

Mírné podnebí, dlouhé pěkné pláže z drobných oblázků a hrubého písku, borový les až k plážím a bohaté další rostlinstvo činí Cavtat spolu s malebnou přírodní scenérií a pozoruhodnou starou částí vyhledávaným místem pobytů a výletů.Před cavtatským pobřežím jsou v moři Cavtatské útesy (Cavtatski grebeni) - ostrůvky Bobara, Sustjepan a Mrkan.

Cavtat má pravidelné autobusové spojení s Dubrovníkem (velmi časté), dále s letovisky v Župském zálivu (Plat, Mlini a Srebreno) a s nejjižnějším letoviskem na chorvatském Jadranu - s Molunatem. Do Dubrovníku jezdí v sezóně také pravidelná lodní linka (z nábřeží a od hotelů).

Ubytování

Cavtat nabízí ubytování v hotelech a v soukromí. Hotely v Cavtatu byly částečně poškozeny za srbsko-černohorské agrese, byly však velmi rychle opraveny a nyní jsou opět plném lesku.

Prohlédněte si aktuální nabídky ubytování v letovisku Cavtat.


Hotely:
Croatia
Albatros
Epidaurus
Cavtat
Supetar
Villa Kvaternik
Jakanov Dvor
Villa Pattiera

Související články

Pozoruhodný kraj Konavle
Dubrovnický outdoorový festival 2018
Obnovená pevnost Soko-grad je novou turistickou atrakcí kraje Konavle
Program "Turistickým vláčkem po vinohradech kraje Konavle" získal významné ocenění
Byli jste už někdy v "nebeském sklepě"?
Téměř neznámé Konavelské stěny v roce 2008
Konavle Jeep Safari
Možnosti výletů z Cavtatu

Fotogalerie (5)

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Jiří Sršeň

Velice pěkné letovisko.Na začátku září jsme tam byli jediní Češi.Je to hodně daleko ale stojí to zato.Pěkné ubytování v soukromí.Krásný výlet do Boky Kotorské.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook