Program "Turistickým vláčkem po vinohradech kraje Konavle" získal významné ocenění

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Program …
Publikováno: 05.01.2013
Konavle
Konavle, starý mlýn

Cestovní agentura Gulliver Travel získala spolu s Sdružením Agroturizam Konavle cenu "Simply the best" za společný program "Turistickým vláčkem po vinohradech kraje Konavle" (Turističkim vlakom kroz konavovske vinograde). Toto ocenění uděluje Sdružení chorvatských cestovních agentur (UHPA – Udruga hrvatskih putničkih agencija) a přední chorvatský turistický časopis Way to Croatia. Vítězství v kategorii rurálního cestovního ruchu a agenturních programů znamená velké uznání a poctu jak pro laureáty, tak i pro celý kraj Konavle. Ke slavnostnímu předání cen došlo 6. prosince 2012 v Poreči.

Bohatý zemědělský kraj Konavle, rozkládající se jihovýchodně od Dubrovníku, je proslulý svým výborným vínem, skvělou kuchyní dochovaným pozoruhodným národopisem, tradičními řemesly, půvabnou krajinou zvlněných kopců porostlých vinicemi i bohatou nabídkou agroturistiky. A bližší poznání tohoto pozoruhodného kraje umožňuje výletní program "Turistickým vláčkem konavelskými vinohrady", který měl premiéru v roce 2011. Výlet pořádá agentura Gulliver Travel z Dubrovníka ve spolupráci s konavelskými vinaři a provozovateli tradičních řemesel, spojení ve Sdružení Agroturizam Konavle.

Konavle
Konavle, výhled z pevnosti Soko Grad

Účastníci výletu navštěvují několik rodinných hospodářství, procházejí vinohrady, ochutnávají ve vinných klípcích nejlepší místní vína a prošek, občerstvují se nefalšovanou svačinou místních sedláků – opékanou slaninou s mladou cibulkou, seznamují se s provozem ve starobylém mlýně vybaveném původním výrobním zařízením i s dalším tradičním řemeslem – zpracováním vlny. Při výletu nechybí ani trocha kulturních zážitků – návštěva sbírek františkánského kláštera ve vesnice Pridvorje, centru a správním středisku kraje, Etnografického muzea a kostela sv. Mikuláše v obci Čilipi, v jejíž blízkosti se nachází dubrovnické letiště.

Výlet z Dubrovníku a zpět trvá přibližně 6 hodin.


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat