Konavle Jeep Safari

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Konavle Jeep Safari
Publikováno: 16.10.2007

23.8.2007
Cavtat
Pohled na Cavtat z vyhlidky Sivi Soko

Konavle Jeep Safari je jednodenní turistický výlet terénním autem, při němž můžete zažít dobrodružnou jízdu půvabným krajem Konavle v Jižní Dalmácii (viz tematický článek: Pozoruhodný kraj Konavle), jeho divokou nedotčenou přírodou, jeho odlehlými kopci a horami s krásnými vyhlídkami, jeho borovými lesy a cypřišovými háji, jeho poli, tradičními osadami a k pramenům jeho toků. Terénní auta šplhají až do výšky 565 metrů, odkud se naskýtá výhled do tří států - Černé Hory, Chorvatska a Bosny a Hercegoviny. Organizátoři myslí nejen na zdolávání kopců, ale také na osvěžení v křišťálově čistém moři a výborný oběd v tradiční restauraci.

Konavle
Hrad Soko-grad pod horami

Prvním vyhlídkovým bodem je vyhlídka Sivi soko (Šedý sokol) nad Cavtatem (viz tematický článek: Možnosti výletů z Cavtatu), odkud se otevírá výhled na kraj Konavle, moře s ostrůvky před Cavtatem, Župu Dubrovačku s jeho letovisky Plat, Mlini a Srebreno až k Dubrovníku a Elafitským ostrovům. Pak pokračuje jízda nahoru dolů konavelskými kopci a poli směrem k jihovýchodu, kde pak následuje výjezd na nejvyšší bod celé túry, Iljin vrh (565 m) s dalším krásným výhledem. Krkolomný sjezd je zakončen v nejjižnějším zálivu Dalmácie, v němž se nachází stejnojmenné rybářské městečko a malé letovisko Molunat. Zde se účastníci osvěží koupáním a pak pokračují cypřišovými háji do vesnice Zastolje, kde je čeká oběd v restauraci upravené ve staré lisovně oleje ze 16. století. Jídlo je zde připraveno i podáváno tradičním způsobem a výběr je skutečně veliký, což se týká i salátů a kvalitních vín. Lze si tu prohlédnout i původní zařízení lisovny a staré konavelské kroje. V prodejně suvenýrů si mohou turisté koupit např. zdejší vynikající med, olivový olej, rakiji s příchutí místních bylin. A zvláštností je hedvábí, které se zde po staletí vyrábí tradičním způsobem. Pěstoval se zde a pěstuje i nyní (byť omezeně) bourec morušový.

Konavle
Jedna z typických konavelských restaurací -
Konavoski dvori

A jak je možné se Jeep Safari zúčastnit? Autorem projektu i jeho realizátorem je firma Rubikon. Přihlásit se je možné ve všech dubrovnických cestovních agenturách. Výlet několika terénních aut značky Nissan Terrano se uskutečňuje jako skupinový, celodenní, maximálně pro 28 osob. Vozy jsou pohodlné, klimatizované a spolehlivé.

Zájem o Jeep Safari Konavle je po pěti letech existence veliký, i když výlet není právě levný. Stojí kolem 600 kun na osobu. Již po prvním roce činnosti získal tento zajímavý dobrodružný program turistické ocenění - Modrý květ Chorvatského turistické sdružení jako uznání originality projektu a jeho význam pro propagaci cestovního ruchu.

Konavle
Konavle

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat