>  Aktuality   >  Vznikne léčebný komplex v zálivu Soline na Krku?

Soline
Krk, záliv Soline

Obec Dobrinj v severovýchodní části ostrova Krku učinila další důležitý krok k realizace projektu vybudování léčebného a turistického komplexu „Meline“ v zálivu Soline. Tento projekt vychází z využívání ložisek léčivého bahna v zálivu Soline. Léčivé bahno (peloid) dosud využívají příležitostně jen rekreanti, kteří jsou ubytování v soukromí v několika malých osadách v zálivu. Zprávy o léčivých účincích zdejšího bahna se zatím šíří naprosto neorganizovaně, jen ústním podáním.

Přitom chorvatští odborníci, kteří již před časem prováděli rozbor bahna, konstatovali, že zdejší peloidy jsou vhodné pro léčebné účely. A zároveň bylo potvrzeno, že zásoby léčivého bahna jsou ve zdejší lokalitě tak veliké a po geologické stránce tak zajištěné, že opravňují k vybudování turistického a léčebného zařízení, počítajícího se mnohaletým využíváním bahna. Svým složením a svými charakteristikami je zdejší bahno velmi podobné peloidům z proslulých černohorských lázní Igalo, které v rámci bývalé Jugoslávie patřily k nejrenomovanějším lázním pro léčbu pohybového ústrojí.

Orgány Primorsko-goranské župy a obce Dobrinj, do jejíž kompetence lokalita Meline spadá, předkládají nyní veřejnosti k diskusi podrobnou studii, zabývající se záměrem vybudovat za účelem využívání zdejšího léčebného bahna léčebný a turistický komplex se 300 lůžky (z toho 200 zdravotnických a 100 hotelových) s řadou doprovodných léčebných zařízení (diagnostického a léčebného centra, bazénů, wellness), jakož i servisních a hospodářských provozů. Komplex má zaujímat rozlohu 7 000 m2.

Informace: Lječilišno-turistički kompleks „Meline“ u zaljevu Soline, otok Krk


Zdroj informací: