>  Aktuality   >  S výběrem dovolené v Chorvatsku neotálejte, ubytování rychle mizí

   Ačkoliv by se mohlo zdát, že letošní dovolená v Chorvatsku se nebude tak dobře prodávat, neboť média na začátku roku avizovala zvyšování cen, opak je pravdou.

   Na začátku letošního roku proběhla médii zpráva o prudkém nárůstu cen v Chorvatsku, které bylo způsobeno přijetím nové měny, eura. Dnes, jak již vidíme, zájem médií na krátko utichl, neboť se nic tak dramatického nestalo, a nárůst cen byl způsoben hlavně inflací, která je však v Chorvatsku ještě stále nižší, než je dnes v České republice. Některé ceny se zvýšily také vlivem zaokrouhlování na celá eura, což někteří obchodníci zkusili praktikovat, to však nemělo dlouhého trvání, a ceny se znovu stabilizují.

   Pojďme se ale podívat, jak je to letos s ubytováním v Chorvatsku? Pokud jste si říkali, že s výběrem své dovolené vyčkáte, až na slevy v systému last minute, máme pro Vás nemilou zprávu. Dle prodejů a tendencí, jakou rychlostí se některé destinace vyprodávají to vypadá, že do systému last minute, toho mnoho nezbude, jestli vůbec něco.

   Velké hotelové řetězce, jako Plava Laguna, Valamar, Aminess, Maistra, hlásí z větší části vyprodáno již teď, na začátku února. Jejich hotely se plní přesně dle schématu, od severu k jihu. Tedy na Istrijském poloostrově jen zřídka dnes najdete pobyt v délce 7dní. Ojediněle bude možnost najít pobyt v hotelu na pár nocí, ale celotýdenní pobyt velmi těžko. Totéž platí i pro mobilní domky a kempy stejných značek hotelových řetězců.

   Možná se ptáte, proč tomu tak je? Jak je to vůbec možné? Většina Čechů zapomíná na to, že ačkoliv jsme národem, který je na 5. místě v návštěvnosti této krásné země, jsou zde i ostatní národnosti, které velice pružně a rychle reagují na nabídku hoteliérů a své pobyty objednávají již v zářijovém předprodeji. Jsou to hlavně Němci, Slovinci a Rakušané, pro které je Istrie velmi blízko, a za desetiletí, kdy sem pravidelně jezdí, již mají svá místa v hotelích, kempech a apartmánech rezervována dlouhodobě.

Hotel Parentium, Plava Laguna

   Pojďme se tedy posunout trošku jižněji. Istrie je tedy již téměř vyprodaná, následuje oblast Kvarneru, severní, střední a jižní Dalmácie. Ze zkušeností víme, že se Chorvatsko plní opravdu postupně, od severu k jihu. Dále víme, že se přednostně plní levnější hotely, a hitem jsou hotely 3*, neboť těch začíná být v Chorvatsku málo. Takže pokud už nějaký je a je kvalitní, vyprodává se také velmi rychle. Důkazem je toho hotel Orsan by Aminess v Orebiči, tedy vlastně na jihu, a také již hlásí téměř vyprodáno na celou sezonu.

   Podíváme-li se na ubytování v soukromých apartmánech a vilách, tak těch Chorvatsko nabízí obrovské množství. Češi dost často spoléhají na to, že si ubytování vyberou až do destinace přijedou. Tuto možnost nevylučujeme, ovšem má to svá ale. Budete se muset smířit s tím, že to ubytování bude dál od moře, ve vyšším patře, méně kvalitní. Je to logické, jinak by bylo již dávno prodáno, kdyby nemělo nějaké ale.  

   Na webu Chorvatsko.cz je od letošního roku zprovozněná nabídka ubytování v soukromí – přímo od majitelů. Můžete se tedy sami podívat, co se kde nabízí a ubytování si přímo zarezervovat. Dále bychom Vám chtěli vypíchnout některé nové, málo známé ubytovací kapacity, které jsou jak stvořené ke strávení klidné dovolené. Nebojte se, nebudou to žádné drahé hotely, ale naopak soukromé penziony a vilky, apartmány, tedy velmi cenově dostupné.

Penzion Antunović***, Trpanj

Doporučíme Vám rodinný penzion Antunovič, ve velmi Čechy oblíbené destinaci, kterou je městečko Trpanj na poloostrově Pelješac. Penzion má prostorné klimatizované pokoje s balkony, venkovní terasu s grilem a kuchyňským koutem. Ubytování se nabízí se snídaní. Veliké plus jsou lednice na pokojích.

apartmány porat***, živogošće

Dalším tipem jsou apartmány Porat, v místě Živogošče na Makarské riviéře. Krásný nový apartmánový dům, s přímým pohledem na moře. Všechny apartmány mají vlastní kuchyňský kout, klimatizaci a balkon.

Apartmány urlić***, makarska

Třetím našim tipem bude apartmánový dům Urlić, v samém srdci města Makarská. K moři je to od domu jen 70m.

Léto se kvapem blíží a my už se nemůžeme dočkat. Doufáme, že Vám naše tipy pomohou najít si právě to místo, které Vám bude vyhovovat nejlépe, ke strávení své letošní nezapomenutelné dovolené v Chorvatsku.