>  Aktuality   >  Proč se Novalja stala jedničkou mezi mladými?
Novalja
Novalja, pláž Zrće

Hitem posledních deseti let se stalo letovisko Novalja na ostrově Pagu a především zdejší krásná pláž Zrće. Je to jediné letovisko na Jadranu, které nabízí programy podobné letním zábavní pořady ve světovém stylu. V klubech se střídají největší hvězdy klubové scény a nejznámější DJ-ové.

Na krásné pláži působí kluby: Kalypso, Aquarius, Papaya a Noa, ve kterých se střídají různé „party“ s taneční hudbou. V letních měsících kluby organizují hudební festivaly, které mají velkou návštěvnost. Za nejpřitažlivější z nich se pokládá Aquarius, který původně působil na jezeře Jarun v Záhřebu, a v roce 2002 přenesl své sídlo do Novalje. Klub přes den funguje jako beach bar a restaurace, každé odpoledne následují after beach party a v noci klubové programy.

Novalja
Novalja, klub Aquarius

Programy v klubech trvají často hluboko do noci, případně až do rána. Animátoři a moderátoři si vymýšlejí stále nové a nové akce, programy a soutěže, které mají vesměs u návštěvníků bouřlivý ohlas.

Je to všechno něco úplně nového než kdekoli na Jadranu a není divu, že se Novalja stala pro mladé destinací číslo jedna. Zahraniční turisté nazývají Novalju chorvatskou „Ibizou“ nebo chorvatskou „Costa Bravou“. Podle jejich hodnocení je srdce Novalji – pláž Zrće – „epicentrem“ všech zábavních akcí na Jadranu. Zatímco podle mnohých návštěvníků je na většině ostatních pláží nuda, v Novalje se stále něco zajímavého děje, zábavní akce stíhají jedna druhou, střídají se animátoři přinášející neotřelé zábavní programy, duní hudba, alkohol teče proudem.

Novalja
Novalja, klub Aquarius

O přitažlivosti Novalji svědčí mimo jiné i to, že v létě se sem sjíždějí obrovské kolony aut a autobusů nejen ze Rijeky, Zadaru, Záhřebu a dalších míst Chorvatska, ale i z celé Evropy, jen aby návštěvníci zažili neopakovatelnou atmosféru zdejší pravé letní zábavy.

K zájmu o Novalju přispívají i velmi dobré přírodní podmínky, především krásné koupání, dále široké možnosti sportování, dobrá dopravní dostupnost s krátkým trajektem na pevninu i stále vylepšované ubytovací podmínky.

Informace o plážových klubech a jejich programu:

Novalja
Novalja, pláž Zrće