>  Aktuality   >  Jadrolinija hlásí méně cestujících a tři nové trajekty

Jadroliniji, největší chorvatské společnosti v osobní lodní přepravě, klesl v důsledku krize vyvolané epidemií koronaviru počet cestujících za první půlrok letošního roku o 52 procent a počet převezených vozidel o 62 procent. Jadrolinija v loňském roce převezla 12,5 milionů cestujících a 3,2 milionů vozidel. Příjmy z prodeje lodních lístků se propadly na 42 procent loňských čísel. Zda se podaří alespoň částečně dohnat vzniklé ztráty, závisí na dalším vývoji epidemiologické situace.

Přepravce v letošní turistické sezóně nezvýšil ceny lodních lístků v trajektové přepravě a ponechal ceny, které platí mimo sezónu. Umožnil tak turistům i místním levnější cestování z pevniny na ostrovy. To se však netýká klasických a rychlých lodních linkách, kde platí sezónní ceník, tedy vyšší ceny.

Od 25. června jsou v prostředcích hromadné přepravy v Chorvatsku povinné roušky. Týká se to samozřejmě i lodních a trajektových linek. Jadrolinija v rámci boje proti šíření koronaviru doporučuje dodržovat odstup dva metry od ostatních cestujících, kupovat lodní lístky on-line na stránkách společnosti Jadrolinija nebo prostřednictvím mobilní aplikace mJadrolinija, omezit placení v hotovosti a používat platební karty, během cesty, pokud trvá méně než 60 minut, zůstat ve svým vozidlech a dodržovat hygienu rukou.

Podle plánu se flotila Jadrolinije letos rozšíří o tři nové trajekty. První z názvem „Ugljan“, byl uveden do provozu začátkem července a bude zajišťovat spojení na nejfrekventovanější trajektové lince Zadar – Preko na ostrově Ugljanu. Trajekt má kapacitu 650 cestujících a 114 vozidel. Jeho konstrukce umožňuje rychlou nakládku a vykládku cestujících i vozidel. Začátkem srpna má vyplout další nový trajekt – „Faros“ na lince Split – Stari Grad na Hvaru. Na třetím trajektu s názvem „Lošinj“ probíhají poslední dokončovací práce v loděnicích.

Od 17. července začne jezdit komerční rychlá lodní linka Split – Hvar a od 24. července linka Dubrovnik – Korčula – Hvar – Bol – Split. Dne 20. července bude obnoven provoz mezinárodní trajektové linky Zadar – Ancona.

Jadrolinija upozorňuje, že v současné situaci může docházet ke změnám v lodních řádech. Ke změnám může dojít i v případě již koupených lístků na určitý spoj. Žádá všechny cestující, aby sledovali upozornění na stránkách společnosti Jadrolinija.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: Chorvatsko


Zdroj informací: