Kempy - základní informace

V současné době je v Chorvatsku 508 kempů, z nichž 161 má kapacitu přes 1 000 míst a 268 kempů patří mezi malé kempy na soukromých pozemcích. Celkem se může chorvatských kempech ubytovat 238 tisíc osob.

Chorvatsko... Kempy ... Kempy - základní informace
aktualizace: 17.06.2022

V současné době je v Chorvatsku 835 kempů. Patří mezi ně i malé kempy rodinné kempy (tzv. minikempy) o kapacitě přibližně 200 osob na soukromých pozemcích. Celkem se může chorvatských kempech ubytovat 257 tisíc osob. Téměř polovinu celkové kapacity připadá na kempy v Istrii. V loňském roce kempy zaznamenaly 2,6  milionu turistů a 17,8 milionu noclehů.

Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica, www.chorvatsko.hr) vydává každoročně brožuru "Camping" (ke stažení i na internetu), kde jsou uvedeny aktuální informace o jednotlivých kempech a přehled minikempů. Z tohoto prospektu vycházíme při aktualizaci našich údajů o kempech. Dalším zdrojem jsou stránky Sdružení chorvatských kempů (Kamping udruženje Hrvatske, www.camping.hr).

Zaton
Kemp Zaton v Severní Dalmácii

Přehled kempů je rozdělen na stránky podle geografických oblastí. Na plánku oblasti je zobrazeno místo, kde se kempy nacházejí. Seznam je uspořádán podle místa výskytu od severozápadu k jihovýchodu tak, jak místa na pobřeží po sobě následují. V současnosti obsahuje kempy, které mají kapacitu vyšší než přibližně 300 návštěvníků.

Každý kemp má odkaz na svoji tabulku s údaji, které se mohou hodit při volbě zařízení pro pobyt. Podle oficiální kategorizace jsou kempy jsou rozděleny do 5 kategorií a označeny hvězdičkami (čím více hvězdiček, tím je kemp lépe vybaven).

Šimuni
Kemp Šimuni na ostrově Pagu

Upozorňujeme, že na celém území Chorvatska platí přísný zákaz nocování ve volné přírodě, tedy i stanování kdekoli jinde než v kempech. Při nedodržení tohoto nařízení se turisté vystavují policejnímu stíhání a peněžité pokutě. Policie je v tomto směru velmi všímavá a nesmlouvavá, a to zejména kvůli nebezpečí vzniku požáru.

Kempy podle oblasti:


Související články

Chorvatské kempy jsou podle kvality druhé nejlepší v Evropě
Víte, co je glamping?
Oceněny nejlepší chorvatské kempy v roce 2015
Ocenění chorvatských kempů v průvodci německého autoklubu ADAC 2014
Kemp Politin v Krku už není naturistický
Rekordní návštěvnost chorvatských kempů
Nejlepší kempy na Jadranu
Naturismus a naturistické kempy

Další informace o kempech v Chorvatsku:
Sdružení chorvatských kempů (Kamping udruženje Hrvatske)
www.camping.hr

Nejoblíbenější lokality