Kempy - základní informace

V současné době je v Chorvatsku 508 kempů, z nichž 161 má kapacitu přes 1 000 míst a 268 kempů patří mezi malé kempy na soukromých pozemcích. Celkem se může chorvatských kempech ubytovat 238 tisíc osob.

Chorvatsko... Kempy ... Kempy - základní informace

V současné době je v Chorvatsku 508 kempů, z nichž 161 má kapacitu přes 1 000 míst a 268 kempů patří mezi malé kempy o kapacitě do 150 osob na soukromých pozemcích (tzv. minikempy). Celkem se může chorvatských kempech ubytovat 238 tisíc osob. V loňském roce kempy zaznamenaly 2,6  milionu turistů, tedy 23 procent z celkového počtu turistů, kteří navštívili Chorvatsko.

Podle analýzy provedené v roce 2018 německým autoklubem ADAC byla průměrná cena ubytování v chorvatském kempu 40,92 eura. Do této částky je započítáno ubytování na jednu noc pro dvě dospělé osoby a jedno dítě ve věku deset let.

Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica, www.chorvatsko.hr) vydává každoročně prospekt "Camping" (ke stažení i na internetu), kde jsou uvedeny aktuální informace o jednotlivých kempech a přehled minikempů. Z tohoto prospektu vycházíme při aktualizaci našich údajů o kempech. Dalším zdrojem jsou stránky Sdružení chorvatských kempů (Kamping udruženje Hrvatske, www.camping.hr).

Zaton
Kemp Zaton v Severní Dalmácii

Přehled kempů je rozdělen na stránky podle geografických oblastí. Na plánku oblasti je zobrazeno místo, kde se kempy nacházejí. Seznam je uspořádán podle místa výskytu od severozápadu k jihovýchodu tak, jak místa na pobřeží po sobě následují. V současnosti obsahuje kempy, které mají kapacitu nad 100 míst (s několika výjimkami).

Každý kemp má odkaz na svoji tabulku s údaji, které se mohou hodit při volbě zařízení pro pobyt. Podle oficiální kategorizace jsou kempy jsou rozděleny do 4 kategorií a označeny hvězdičkami (čím více hvězdiček, tím je kemp lépe vybaven).

Šimuni
Kemp Šimuni na ostrově Pagu

Upozorňujeme, že na celém území Chorvatska platí přísný zákaz nocování ve volné přírodě, tedy i stanování kdekoli jinde než v kempech. Při nedodržení tohoto nařízení se turisté vystavují policejnímu stíhání a peněžité pokutě. Policie je v tomto směru velmi všímavá a nesmlouvavá, a to zejména kvůli nebezpečí vzniku požáru.

Kempy podle oblasti:


Související články

Chorvatské kempy jsou podle kvality druhé nejlepší v Evropě
Víte, co je glamping?
Oceněny nejlepší chorvatské kempy v roce 2015
Ocenění chorvatských kempů v průvodci německého autoklubu ADAC 2014
Kemp Politin v Krku už není naturistický
Rekordní návštěvnost chorvatských kempů
Nejlepší kempy na Jadranu
Naturismus a naturistické kempy

Další informace o kempech v Chorvatsku:
Sdružení chorvatských kempů (Kamping udruženje Hrvatske)
www.camping.hr

Nejoblíbenější lokality