Kemp Politin v Krku už není naturistický

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Kemp Politin v Krku…
Publikováno: 12.04.2013
Mali Lošinj
Krk, kemp Krk (bývalý Politin)

Od letošního roku ztratil kemp Politin na ostrově Krku svůj přídomek "naturistický" a je nyní určen všem návštěvníkům, ale především rodinám s dětmi. Současně získal nový název - kemp Krk a díky vloženým investicím i další hvězdičku, takže se nyní může pyšnit nejvyšší, čtyřhvězdičkovou kategorií.

Na pobřeží Jadranu zůstalo v provozu deset naturistických středisek, a to Kanegra (Kanegra u Umagu), Ulika (Poreč), Solaris (Tar-Lanterna), Istra Naturist (Funtana), Koversada (Vrsar), Valalta (Rovinj), Bunculuka (Krk - Baška), Konobe (Krk - Punat), Sovinje (Ugljan - Tkon) a Nudist Hvar (Hvar – Vrboska). Čtyři kempy jsou naturistické jen částečně, což znamená, že jedna část kempu včetně pláže je vyhrazena naturistům a druhá část běžným turistům. Jsou to kempy Kažela (Medulin), Kovačine (Cres – Cres), Baldarin (Cres - Punta Križa) a Mlaska (Hvar - Sućuraj). Podrobnější informace najdete v části: Naturismus a naturistické kempy.

Krk
Město Krk

Kemp Krk se nachází 2 km jihovýchodně od města Krku. Na šesti hektarech se může ubytovat 1 300 osob. Mají k dispozici 342 různé velikosti a kvality.

Je součástí hotelového uskupení Valamar, který zahrnuje 23 hotelů, 7 apartmánových komplexů a 9 kempů v Istrii, na Kvarneru a v Dubrovníku. Investice Valamaru v hodnotě 16 milionů kun výrazně zvýšila jeho komfort kempu. Dostal nové moderní bungalovy (mobilní domky) s klimatizací, satelitní televizí, vlastními kvalitními sanitárními zařízeními a luxusně vybavenými kuchyněmi (mikrovlnná trouba, kávovar aj.). Novinkou je rovněž venkovní vyhřívaný bazén s pohledem na moře a wellness centrum. V rámci péče o okolní zeleň bylo vysazeno na 300 olivovníků. Jeho ekologickou orientaci dokazuje jedinečný systém čištění odpadních vod.

Krk
Město Krk

Jak již bylo řečeno, zaměřuje především na rodiny s dětmi. Zvlášť bohatou nabídku má pro rodiny s teenagery. Teenagerům jsou v rámci Teens Clubu určena nová víceúčelová sportovní hřiště a dobře vybavené herny. Malé děti budou mít svůj Maro-Mini a Maro-Midi Club a budou si moci užívat v hernách a na novém dobře vybaveném dětském hřišti. K dispozici budou mít i vlastní nový bazén.

V rámci wellness programů bude k dispozici sauna a parní lázeň, masážní salon, prostory pro spa terapie, masážní salon, zóna pro relaxaci, pedikúra a manikúra aj. I dospělí budou mít svůj kreativní Hobby Club, budou moci sportovat na sportovních hřištích a dalších k tomu určených terénem, které byly proti dosavadním rozšířeny.

Pláž kempu je nositelem tzv. Modré vlajky, což je mezinárodní ocenění čistoty zdejšího moře a úpravnosti pláž a jejich bezprostředního okolí.

Naturisté budou moci navštěvovat nedalekou plně obnovenou naturistickou pláž.

Zdroj informací:

  • Ministerstvo cestovního ruchu (Ministarstvo turizma): www.mint.hr

Mohlo by vás zajímat