Medulin

Medulin je moderní turistické letovisko v nejjižnější části Istrie s bohatou nabídkou sportovních a rekreačních aktivit. Díky mělkým písečným plážím představuje ideální destinaci pro rodiny s malými dětmi.

Chorvatsko... Místa... Medulin
aktualizace: 04.05.2022

Plánek obce: Medulin (121kB)

  • Medulin je městečko a významné středisko cestovního ruchu, ležící v nejjižnější části Istrie, 10 km jižně od Puly.
  • Kdysi malá rybářská a zemědělská vesnice se proměnila v moderní turistické letovisko. Je to ideální místo jak pro klidnou a romantickou dovolenou, tak pro dynamickou dovolenou se spoustou sportovních zážitků. Má jednu z největších nabídek sportovních aktivit na pobřeží Istrie.
  • Medulin je rozložen kolem velmi členitého a mělkého Medulinského zálivu (Medulinski zaljev), jehož dno je písčité. Kromě písčitých pláží tu však návštěvník najde i pláže oblázkové a skalnaté. Pro velmi dobré přírodní podmínky navštěvují Medulin s oblibou rodiny s dětmi.
  • V Medulinu žije 2 800 obyvatel, v celé obci včetně okolních vesnic 6 500 obyvatel. Obyvatelé se původně zabývali rybářství a zemědělstvím, nyní jsou jejich hlavní obživou služby v cestovním ruchu.
  • Ve zdejším moři se dobře daří langustám, zejména mezi Medulinem a sousedním Pomerem), které pak nabízejí medulinské rybí restaurace.
  • Symbolem Medulinu je nově rekonstruovaný větrný mlýn Malin z konce 19. století v přístavu.
  • Medulin je hlavním střediskem Medulinské riviéry - pobřeží jihovýchodně od Puly kolem jižního cípu Istrijského poloostrova. Kromě Medulinu zahrnuje letoviska Pomer, Banjole a Premanturu.
  • Chráněné území Donji Kamenjak se nachází v nejjižnější části poloostrova Kamenjak (jižně od Premantury), který je současně nejjižněšjím bodem Istrijského poloostrova (viz tematický článek: Poloostrov Kamenjak - ráj milovníků romantického koupání a odvážného surfování). Je to nejatraktivnější a nejnavštěvovanější lokalita Medulinské riviéry.
Medulin
Medulin, v pozadí poloostrov Kamenjak

Ubytování

Ubytovat se lze ve dvou velkých kempech, hotelech různých kategorií, hotelových apartmánech i v soukromí. Ubytovací kapacita letoviska přesahuje 17 tisíc lůžek, z toho většinu tvoří kempy: Kažela má kapacitu přes 5 000 osob a Medulin přes 3 000 osob.

Rekreační zařízení se rozkládají kolem zátoky Bijeca (hotely Medulin, Holiday a Bellevue) a rozrostla se i na přilehlý zalesněný poloostrov Kašteja (kemp Medulin). Výborně vybavený kemp Kažela leží 2 km jihovýchodně od centra Medulinu (tenis, volejbal, házená, fotbal, trampolíny, vodní lyže, windsurfing, potápění, vodní skútry atd.)

Prohlédněte si aktuální nabídky ubytování v Medulinu.


Hotely:
Park Plaza Belvedere
Arena Holiday
Arena Medulin
Koral
Hilde

Apartmány:
Al Pini
Kažela

Kempy:
Medulin
Kažela

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook