Punat - Výlety

Menší oblíbené letovisko a známá marina Punat na ostrově Krk přímo vybízí k poklidné dovolené: bezva koupání, romatické procházky ve stínu olivovníků a výtečné místní jídlo. Poblíž se nachází ostrůvek Košljun s cenným františkánským klášterem.

Chorvatsko... Místa... Punat ... Výlety
  • Pěší procházka po promenádě od punatské mariny vás povede kolem hotelů ke kempu Pila a dále k naturistickému kempu Politin. Cestou se můžete projet turistickým vláčkem.
  • K vycházkám po okolí využijete dobře značenou síť turistických stezek - tzv. pastýřské stezky (pastirske staze). Ty sledují cesty používané po staletí pastýři ovcí a vedou hlavně do kopců západně od silnice Krk - Punat - Baška, tedy do oblasti kolem nejvyšší hory ostrova Obzova (568 m. n. m.). Mrkněte se na konkrétní pěší výlety z Punatu a do hor kvarnerských ostrovů.
  • Nepřehlédněte přerománský kostelík sv. Donáta (jedna z prvních sakrálních staveb v Chorvatsku). Tato unikátní památka stojí v ústraní, celá ponořená do zeleně, asi 3 km od Punatu na křižovatce silnic do Bašky, Punatu a Krku.
  • Dopřejte si některý z lodních výletů, které nabízejí místní agentury, např. na ostrůvek Košljun (starobylý františkánský kláštěr), nebo vězeňské ostrovy Sveti Grgur a Goli otok.
  • Lodí se také pohodlně dostanete do městeček: Krk , Baška (vč. zátoky Vela Luka) a Stará Baška (s přilehlými zátokami).
  • Autem si zajeďte do Vrbniku, nebo do Krku (obojí 9 km).
  • V Bašce (18 km) můžete navštívit podmořské akvárium: 21 nádrží ukrývá více než 100 druhů ryb a mořských živočichů a také jednu z nejrozsáhlejších sbírek mušlí a šneků v Chorvatsku.

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook