Hvar - Nabídky ubytovaní

Hvar na stejnojmenném ostrově patří mezi nejpůvabnější městečka a nejoblíbenější letoviska na Jadranu. Má jak celou řadu významných historických památek, tak velmi dobré podmínky pro rekreaci, sport a zábavu.

Chorvatsko... Místa... Hvar - Nabídky ubytovaní

Hvar
Město Hvar

Město a přístav (3 672 obyv.) na jihozápadním pobřeží ostrova Hvar. Leží v zátoce, kterou z jižní strany chrání ostrovní skupina Pakleni otoci. Hvar patří mezi nejoblíbenější letoviska na Jadranu a k často navštěvovaným místům pro ozdravné zimní přímořské pobyty (v lednu se tu průměrná teplota pohybuje kolem 8,4 °C, což je víc než v mnohých vyhlášených klimatických přímořských lázních ve Středomoří).

V červenci průměrná teplota dosahuje 24,8 °C, počet hodin slunečního svitu je 2 745 ročně.

Hvar je též významným kulturně historickým střediskem.Díky příhodným klimatickým podmínkám je zde mimořádně bujná přímořská a subtropická vegetace (palmy, agáve, oleandry aj.).

Ve Hvaru zastavují rychlé lodní linka na ostrovy Korčula a Vis. Město má také sezónní lodní spojení s Itálií. Nejbližší trajektový přístav je ve Starém Gradu.

Ubytování

Hvar má širokou nabídku hotelového ubytování. Dále je možno se ubytovat v soukromých vilách a penzionech přímo ve městě či v kempech v nedalekém okolí. Zrekonstruovaný kemp Vira se nachází v zátoce Pribinja 4 km severozápadně od města a kemp Mala Milna v osadě Milna 4 km východně.

Prohlédněte si aktuální nabídku dovolené v letovisku Hvar.


Hotely:
Amfora
Palace
Sirena
Delfin
Pharos
Adriana
Riva
Dalmacija
Dalmacija Beach Lodge
Pharia
Croatia
Podstine

Apartmány:
Pharia

Kempy:
Vira

Související články

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Veľmi slnečné miesto. Pláže v okolí centra prevažne betónové, ale dá sa zájsť aj ďalej a nájsť si vlastnú malú kamienkovú.
Nad mestom Hvar sú krásne levanduľové plantáže.
Veľmi dobré lodné spojenie, najbližší trajektový prístav je v meste Stari Grad.
Ideálne je prenajať si auto či skúter a preskúmať ostrov, cesty sú naozaj veľmi dobré (často lepšie ako na Slovensku :D )

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook