Baška Voda - Koupání

Oblíbené letovisko patří mezi nejnavštěvovanější a nejrušnější místa na Makarské riviéře. Dlouhé oblázkové pláže s borovými háji, malebné svahy Biokova, mnoho možností ubytování a spousta zábavy pro děti i dospělé. Baška Voda vás prostě nadchne.

Chorvatsko... Místa... Baška Voda ... Koupání
  • Baška Voda má krásné dlouhé pláže z drobných oblázků a hrubého písku, typické pro Makarskou riviéru. Táhnou se několik kilometrů oběma směry. Díky pozvolnému vstupu do vody se hodí i pro rodiny s malými dětmi. Příjemný stín poskytuje borový porost, který dosahuje až k plážím.
  • Nad hlavní pláží Nikolina (dříve Južna plaža) vlaje Modrá vlajka, ocenění udělované jen těm nejčistším a nejudržovanějším plážím.
  • Pláž Nikolina je pojmenovaná podle sv. Mikuláše (Sveti Nikola), patrona Bašky Vody, jehož socha stojí u přístavu. Připomeňme si článek: Webkamera v Bašce Vodě patří mezi 10 nejlepších na světě. Právě u sochy sv. Mikuláše pláž začíná. Je velmi dobře vybavena: lehátka, slunečníky, sprchy, toalety, plážové bary, restaurace, fast foody, půjčovny, celou řadu sportovních a zábavních služeb.
  • Jihovýchodním směrem navazuje pláž Stazica, která se v dlouhém pásu táhne až do osady Baško Polje. Když půjdete kousek dál, najdete tu místa, kde budete mít soukromí.
  • První pláží severozápadně od přístavu je Podluka. Také má vše potřebné, od půjčovny plážových potřeb, bar, restaurace až po dětské hřiště.
  • Poslední pláží tímto směrem je Ikovac s oblíbeným barem Južnjačka utjeha a restaurací Orange.
  • Dál pak pokračují pláže sousední Brely u hotelu Berulia.

Vaše hodnocení místa

130 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Miroslav Kubíček

Pěkné místo. Hlavní pláže čísté a udržované, bohužel v hlavní sezóně je tu hlava na hlavě. Letos jsme tu byli poprvé a mohu jen doporučit.

Pavel Tichý

super místo

Zdeněk Miluška

V roce 2003 a 2004 ještě příjemné letovisko. Dálnice nebyla hotová. Lidí dost, ale dalo se to. Pláže pěkné oblázkové. 2012 už o poznání více lidí v roce 2013 otevřená dálnice včetně tunelu. Bylo to poznat, ale pláže pěkné a místo také bylo. V roce 2014 jsme se zastavili na zpáteční cestě z Hvaru a nevěřili vlastním očím. Pláže přeplněné, davy lidí, na pláží místo oblázků ostrá kamenná drť. Pěkné místo, ale po vybudování dálnice přeplněné a rušné.

Ferdinand Hoppe

Asi nejznámější místo pro Čechy. Kdo tu bude poprvé tak se mu asi bude líbit. Naposledy jsem bydlel dost daleko od moře a to množství lidí v sezóně hodnocení taky sráží...

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook