Brela

Nádherné luxusní letovisko Brela se rozkládá mezi bohatými borovicovými lesy. Osadu obklopují strmé pahorky pohoří Biokovo a drobná skaliska romanticky roztroušená po zdejších plážích. Užijte si klidnou dovolenou v malém ráji na okraji Makarské riviéry.

Chorvatsko... Místa... Brela
aktualizace: 21.09.2022

 • Výjimečné letovisko Brela je vstupní branou na Makarskou riviéru, první v pořadí od severozápadu (blízká zátoka Vruja ji odděluje od Omišské riviéry). Na jihovýchodě těsně navazuje letovisko Baška Voda.
 • Rozkládá se ve svahu pod strmými štíty pohoří Biokovo, které místo chrání a zmírňuje letní vedra. V létě často tu vane osvěžující mistral (maestral).
 • Táhne se v délce sedmi kilometrů podél pobřeží, které se může pochlubit jedněmi z nejkrásnějších pláží na Jadranu. Pláž Punta Rata se pravidelně objevuje v žebříčcích "top" pláží a v chorvatských propagačních materiálech.
 • K malebnosti letoviska přispívají i lesy přímořských borovic, které dosahují až k pobřeží. Právě v těchto hájích jsou ukryty všechny čtyři brelské hotely.
 • Díky své přírodní kráse a kvalitě svých ubytovacích zařízení patří k nejexkluzivnějším, ale i k nejvyhledávanějším letoviskům ve Střední Dalmácii.
 • Pověst luxusního turistického letoviska si Brela drží již desítky let.
 • Žije zde 1 628 obyvatel. V okolí se pěstují olivovníky, známá odrůda višní maraska a vinná réva (vyrábí se tu dalmatské víno vugava a dezertní víno prošek).
 • Z Brely je to 75 km severozápadně do Splitu a 14 km jižně do Makarské.

Ubytování

 • Hotely Brely stojí v rozlehlých borových hájích těsně nad pobřežím. Ubytovací kapacity jsou záměrně omezené, Brela si tak chtějí udržet punc výjimečnosti. Dbají tu na klid, takže vás ze spaní nebude rušit žádný hlučný podnik.
 • V jihovýchodní části letoviska si vyberete z široké nabídky ubytování v soukromí.
 • Ubytovat se v těsné blízkosti moře můžete i na severozápadním okraji v poklidné části Jakiruša, a to pouze v soukromí.
 • Vzhledem k zaměření letoviska tu není žádný kemp.

Prohlédněte si aktuální nabídky dovolené v Brele.


Brela
Brela, hotel Marina

Hotely:
Bluesun Berulia & Berulia Beach
Bluesun Soline
Bluesun Marina
Bluesun Maestral

Podívejte se na aktuální nabídku ubytování v hotelech v Brele.

Vaše hodnocení místa

130 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Monika Vodáková Kulová

Zatím jen na výletě, někdy snad dovolená :-). Byli jsme ale poblíž, v Pisaku.

Lucia Hudecová

Krásne rušné letovisko na Makarskej riviére.
Vyviera tu do mora niekoľko sladkovodných prameňov, čo v lete príjemne ochladzuje vodu a vďaka nim je more prekrásne sfarbené. Veľmi fotogenické miesto :)
Odporúčam!

Ferdinand Hoppe

Moc krásné místo, malé a hezké plážičky, úplně jiný klid než ve vedlejší Bašce Vodě. Tomu odpovídají i vyšší ceny ubytování. Byl jsem zde jen párkrát na procházce, ale být tu na dovolené... to bych fakt rád :-)

Petr Březina

Skvělé místo.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook