Mali Lošinj - Výlety

Mali Lošinj je největší sídlo na ostrově Lošinj, přístav, město se slavnou mořeplaveckou tradicí a zachovalým historickým jádrem a letovisko s velkou ubytovací kapacitou.

Chorvatsko... Místa... Mali Lošinj ... Výlety
  • Upravená cesta pro pěší podél zátoky Čikat a Sunčana uvala 7 km), vede lesem, pěkné výhledy na malebné zátoky a na pláže.


  • Pěšky nebo člunem do zátoky Krivica, jihovýchodně od Malého Lošinje (30 min.). Je proslulá svým zdravým lesním vzduchem (v okolí krásný, především borový les). Krásné koupání.

  • Veli Lošinj - již 100 let patří pěší promenáda k nejoblíbenějším na Jadranu, 4 km (odsud možné další výlety)


  • Motorovým člunem nebo pravidelnou lodní linkou na ostrůvek Susak (13 nám. mil), rozloha 6,3 km2, na západ od jižní části ostrova Lošinj. Ze zdejších vinohradů pochází výborné zdejší červené víno trojišćina. Mezi skalnatými jadranskými ostrovy je tento písčitý ostrůvek výjimkou a zvláštností - naplavený písek leží na vápencovém podloží ve vrstvě až 98 metrů. Proto je také celý ostrov zelený, porostlý bujnou vegetací, především bambusem. Na Susaku je krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Ostrůvek je vyhledáván potápěči. Pro potápění je vhodné celé jihozápadní pobřeží. Nejznámější lokalita je "Mys Margarina" (viz Potápěčské lokality). Velmi zvláštní a krásné jsou zdejší ženské lidové kroje s velmi širokými a velmi krátkýmisukněmi (jakýmisi minisukněmi). Místní obyvatelstvo mluví zvláštním, i pro Chorvaty málo srozumitelným dialektem. Svérázné jsou i zdejší zvyky. Jejich národopisné bohatství je mimořádné.
  • Susak
    Ostrov Susak


  • Autem nebo autobusem na ostrov Cres - do městečka Osor (20 km) a dalších zajímakvých míst na ostrově.


  • Výlety lodí na blízké ostrovy Unije (severozápadně) a Ilovik (9 nám.mil jihovýchodně) a případně o něco vzdálenější ostrovy jihovýchodním směrem Silba a Olib (27 km), na obou, zejména na Silbě pěkné oblázkové a písečné pláže.

Vaše hodnocení místa

124 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook