ostrov ILOVIK

Iloviku, ležícímu jižně od ostrova Lošinje, se říká "ostrov květin" a skutečně tu lze na každém kroku narazit na oleandry, růže, palmy a dokonce tu rostou i eukalypty. Návštěvník tu najde klid, pěkné koupání, procházky a gastronomické zážitky.

Chorvatsko... Místa... ostrov ILOVIK

Ilovik je nevelký ostrov ve skupině Kvarnerských ostrovů, jižně od ostrova Lošinj. Jeho rozloha je 5,9 km2. Nejvyšší vrchol Did dosahuje 88 m. Má 145 obyvatel, kteří se žiiví se zemědělstvím a rybolovem.

Ilovik
Ilovik (vlevo), Sv. Petar (vpravo) a Lošinj (vzadu)


Ilovik má bohaté rostlinstvo, mj. tu rostou eukalypty. Říká se mu též "ostrov květin".

Jedinou obcí je stejnojmenná vesnice na severovýchodním pobřežím. Má přístaviště pravidelné lodní linky, malý přístav pro menší lodě, pár obchodů a restaurací, které nabízejí především ryby a plody moře. Z památek jsou nejvyznamnější zříceniny raně středověkého kostela sv. Ondřeje na lokalitě Sićadrija (Sv. Andrija). Na ostrůvku Sv.Petar, proti obci Ilovik, se nacházejí zbytky benediktinského kláštera z 11. stol., zříceninou je i hranolová věž vybudovaná Benátčany na ochrany před uskoky ze Senje.

Ilovik
Ilovik, obec

Ubytování lze najít pouze v soukromí.

Ostrov Ilovik se navštěvuje především jako vyletní místo především z letovisek na ostrově Lošinj, s nímž má prvidelné lodní spojení.

Výlety se odtud podnikají na ostrůvky Vele a Male Orulje, příp. i na ostrov Silbu (10 nám. mil).


Vaše hodnocení místa

0 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook