Baška Voda - Nabídky ubytovaní

Oblíbené letovisko patří mezi nejnavštěvovanější a nejrušnější místa na Makarské riviéře. Dlouhé oblázkové pláže s borovými háji, malebné svahy Biokova, mnoho možností ubytování a spousta zábavy pro děti i dospělé. Baška Voda vás prostě nadchne.

Chorvatsko... Místa... Baška Voda - Nabídky ubytovaní
aktualizace: 25.05.2022

  • Obec a přístav Baška Voda leží 10 km severozápadně od Makarské a 5 km jihovýchodně od Brely.
  • Přestože se bývalá rybářská a zemědělská vesnice změnila ve významné moderní a rušné letovisko Makarské riviéry s velmi kvalitní ubytovací kapacitou, stále si zachovala příjemnou atmosféru malého středomořského městečka.
  • V Bašce Vodě a jeho okolí žije 2 775 obyvatel, kteří se zabývají především cestovním ruchem a zemědělstvím. Na svazích nad mořem se pěstuje vinná réva, olivovníky, fíkovníky, višně maraska.
  • Hlavní chorvatská pobřežní Jadranská magistrála (D8) tu vede nad obcí a neobtěžuje svým provozem rekreanty.
  • Předností Bašky Vody je bohatá vegetace včetně borových lesů, které dosahují až k dlouhým oblázkovým plážím, typickým pro střední Dalmácii. I její poloha pod hradbou pohoří Biokovo je velmi malebná.
  • Baška voda byla několikrát vyznamenána nejprestižnějším chorvatským oceněním v oblasti cestovního ruchu Modrý květ (Plavi cvijet) za turistickou vybavenost a úpravnost.
  • Letovisko patří k nejoblíbenějším ve Střední Dalmácii, proti sousední Brele má však méně exkluzivní ráz. Přesto je třeba zdůraznit, že většina hotelů v Bašce Vodě dosahuje luxusní čtyřhvězdičkové kategorie.

Ubytování

  • Hotelová zařízení jsou soustředěny do okrajových částí Bašky Vody, kde jsou pláže. Na severozápadním okraji (pláže Podluka a Ikovac) plynule navazuje na sousední Brelu, je tu např. Noemia Resort. Na jihovýchodním okraji centra, kolem pláže Nikolina, jsou zastoupeny nejznámější zdejší hotely: Horizont, Bacchus a Slavia.
  • Kromě ubytování v hotelech a hotelových apartmánech najdete v Bašce Vodě i mnoho ubytování v soukromí.
  • Přímo v Bašce Vodě není žádný kemp. Velký kemp se nachází v blízkém letovisku Baško Polje, další je v Krvavici u Makarské.

Prohlédněte si aktuální nabídku dovolené v Baška Vodě.


Hotely:

Horizont
Bacchus
Croatia
Alem (Baško Polje)
Slavia
Noemia
Villa Paloma

Aktuální nabídka hotelů v letovisku Baška Voda.

Apartmány:
Family Resort Urania
Aparthotel Milenij
Noemia Resort


Aktuální nabídka apartmánů v letovisku Baška Voda.


Kempy:
Baško Polje


Vaše hodnocení místa

130 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Miroslav Kubíček

Pěkné místo. Hlavní pláže čísté a udržované, bohužel v hlavní sezóně je tu hlava na hlavě. Letos jsme tu byli poprvé a mohu jen doporučit.

Pavel Tichý

super místo

Zdeněk Miluška

V roce 2003 a 2004 ještě příjemné letovisko. Dálnice nebyla hotová. Lidí dost, ale dalo se to. Pláže pěkné oblázkové. 2012 už o poznání více lidí v roce 2013 otevřená dálnice včetně tunelu. Bylo to poznat, ale pláže pěkné a místo také bylo. V roce 2014 jsme se zastavili na zpáteční cestě z Hvaru a nevěřili vlastním očím. Pláže přeplněné, davy lidí, na pláží místo oblázků ostrá kamenná drť. Pěkné místo, ale po vybudování dálnice přeplněné a rušné.

Ferdinand Hoppe

Asi nejznámější místo pro Čechy. Kdo tu bude poprvé tak se mu asi bude líbit. Naposledy jsem bydlel dost daleko od moře a to množství lidí v sezóně hodnocení taky sráží...

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook