Murter

Obec Murter se pyšní nejkrásnější pláží na stejnojmenném ostrově. Také je sídlem správy národního parku Kornati a hlavním východiskem výletů do jedinečného labyrintu Kornatských ostrovů.

Chorvatsko... Místa... Murter
Plánek:   ostrov Murter (20 kB)

Větší obec se nachází v severozápadním vnitrozemí ostrova Murter, necelých 700 m od pobřeží. Postupně se rozšířila až na pobřeží zátoky Hramina, kde  se nachází jachtařský přístav Marina Hramina. Zařízení cestovního ruchu jsou rozmístěna při zátoce Slanica (cca 1 km od centra obce).

Murter
Murter

Kromě cestovního ruchu se obyvatelstvo obce  (2 100 obyv.) se zabývá zemědělstvím (Murter leží na okraji úrodného polje) - pěstuje se vinná réva a ovoce. Rozsáhlý je chov ovcí, které na celé léto vyvážejí na pastvu na Kornatské ostrovy, na zimu se zase přivážejí domů. Primát v tomto směru drží sousední vesnice Betina, jejíž obyvatelé mají na Kornatech největší pozemky a mohou tam tedy chovat nejvíce ovcí.

V zátoce Slanica byli prvními návštěvníky ve 30. letech min. stol. Češi - první rekreační zařízení se jmenovalo Česká vila a dosud, byť v přestavěné podobě, stojí.

Ubytování

Ubytování v obci Murter je nabízeno v hotelu, v soukromí a v nedalekých kempech. Kemp Slanica leží v zátoce Slanica na západním pobřeží - 1 km. Kempy Kosirina a Plitka Vala se nacházejí ve střední části ostrova, Kosirina na západním pobřeží, Plitka Vala na východním pobřeží (cca 4 km).

Hotely:
Colentum

Kempy:
Slanica
Plitka Vala
Kosirina


Související články

Muzeum stavby dřevěných lodí v Betině na ostrově Murteru
Nejoriginálnější masky jsou k vidění na karnevalu v Murteru
"Dny latinské plachty" v Murteru připomínají tradici dřevěných plachetnic
Závody "Big Game Fishing" na ostrově Murteru
Toulky po Kornatských ostrovech

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook