Tisno

Obec a letovisko Tisno je známé především díky zvedacímu mostu, který spojuje ostrov Murter s pevninou. Širokou ubytovací nabídku doplňuje i skvělá možnost zábavy - letní hudební festivaly Garden.

Chorvatsko... Místa... Tisno
Plánek:   ostrov Murter (20 kB)

Obec (1 430 obyv.) na východním pobřeží ostrova Murter, při Murterském průlivu (Murterski kanal), u jeho nejužšího místa, jímž je Murterská úžina (Murterski tjesnac); obec Tisno se rozkládá jak na ostrovní straně, tak i na přilehlém pobřeží pevniny, při zvedacím mostu přes Murterskou úžinu, 29 km severozápadně od Šibeniku. Leží na komunikaci, která spojuje Jadranskou magistrálu s ostrovem Murter.

Tisno
Tisno

Murterská úžina je tu 38 m široká. Mořský proud dosahuje rychlosti 4 uzle.Most, který nahradil starý, nevyhovující, je moderní kostrukce. Otevírá se pro plavbu každý den od 9.00 hod. na 30 minut a od 17.00 hod. taktéž na 30 minut.

V okolí Tisna se nejlépe daří pěstování olivovníků, vinné révy, zeleniny. Významné místo zaujímá i rybářství.

V posledních 20 letech se obec Tisno proměnila z neupravené vesnice v pěkné místo s mnoha novostavbami vil (ubytování v soukromí), s nabídkou hotelového ubytování, apartmánů, kempů v místě i v okolí.

Ubytování

Tisno nabízí ubytování v hotelech a apartmánech, v kempech a v soukromí. Apartmánový komplex a kemp Hostin se nachází na pevnině v zátoce Rastovac 1,5 km východně od Tisna.

Hotely:
Hostin
Borovnik

Apartmány:
Hostin

Kempy:
Jazina

Vaše hodnocení místa

0 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook