Novinky v lodní přepravě v Dubrovníku a na Elafitských ostrovech

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Novinky v lodní…
Publikováno: 05.06.2005

V polovině dubna zahájila turistická agentura "Nova International" přepravu turistů i místních obyvatel po moři v oblasti Dubrovníku. "Nova" má k dispozici 10 moderních lodí, kterými zajišťuje přepravu z pevniny na ostrovy i vzájemně mezi ostrovy.

V letošním plavebním řádu "Novy" se objevuje celá řada novinek. Lodi vyplouvají z přístavu v Gruži nebo ze starého dubrovnického přístavu, z Cavtatu, ze Zatonu nebo z Elafitských ostrovů Koločep, Lopud a Šipan, a též v obráceném směru. Jedna linka například vyplouvá z Gruže a jejím cílem je starý dubrovnický přístav, přičemž loď přistává u hotelů "Lapad", "Minčeta", "Dubrovnik Prezident", "Kompas" a "Dubrovnik Palace". Dále je velmi zajímavá linka z Cavtatu s mezipřistáním na Lokrumu a ve starém dubrovnickém přístavu, s další trasou na Elafitské ostrovy.

Plavební řád "Novy" je upraven tak, aby se návštěvníci z Elafitských ostrovů dostali včas na ranní letecké linky vylétávající z letiště Dubrovnik-Čilipi, případně, aby mohli navštívit představení Dubrovnických letních her a přece se ještě v noci dostali zpět do svých hotelů na Elafitských ostrovech.

Cena lodního lístku se pohybuje od 8 do 30 kun s tím, že se nabízí i tzv. denní rodinný lístek pro dva dospělé a dvě děti za 400 kun, nebo rodinný týdenní lístek za 750 kun. Děti do 7 let jsou přepravovány bezplatně. Nepoužité jízdenky se mohou na konci sezóny vrátit.

Informace: www.nova-dubrovnik.com


Mohlo by vás zajímat